UWAGA!

Dojazd do elbląskich cmentarzy

 
Elbląg, Dojazd do elbląskich cmentarzy
fot. Anna Dembińska

Zbliża się święto Wszystkich Świętych, a wraz z nim wprowadzona zostaje tymczasowa organizacja ruchu w okolicach dwóch elbląskich cmentarzy. Prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego odwiedzających groby o zapoznanie się ze zmianami.

Cmentarz komunalny Agrykola:
       I. Zmiany w organizacji ruchu drogowego:
       1) ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu drogowego od 31 października od godz. 8, przez całą dobę 1 listopada i dzień 2 listopada do godz. 22.Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów: służb porządkowych (ZZM sp. z o. o, Cleaner sp. jw, ZUO sp. z o.o.) i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem przepustek (koloru zielonego), które wydawać będzie Urząd Miejski w Elblągu (Departament Rozwoju Inwestycji i Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2 tel. 55/ 239 32 43)
       2) ul. Chrobrego na odcinku od ul. Tczewskiej do ul. Żurawiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy,
       3) ul. Grudziądzka (od strony ul. Chrobrego) będzie ulicą bez przejazdu
       4) na ulicy: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do Toruńskiej), Sienkiewicza będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela
      
       II. Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy cmentarza
       1) parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki (wjazd/wyjazd jednokierunkowy)
       2) ul. Chrobrego (od Tczewskiej do Żurawiej), gdzie możliwość parkowania będzie po lewej stronie, na jezdni, na odcinku tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.
      
      
       Cmentarz komunalny Dębica:
       I. Zmiany w organizacji ruchu drogowego:
       1) od 27 października godz. 7 do 4 listopada do godz. 18 ruch drogowy w obrębie pętli autobusowych Cmentarza Komunalnego Dębica (górna i dolna pętla) będzie odbywał się na zasadzie ruchu jednokierunkowego,
       2) od 31 października godz. 22 do 1 listopada godz. 18 ruch drogowy na ul. Łęczyckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Grottgera i Rawską do górnej pętli cmentarza będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:
       a) autobusów komunikacji zbiorowej oraz autobusów przewoźników prywatnych posiadających przepustkę ZKM Sp. z o. o. w Elblągu na ul. Browarnej 90, tel. centrali 55/ 230 79 00.
      
       Autobusy oznakowane cyframi o numerach 6, 7, 9, 11, 14, 15, 27, 31, 40 będą dojeżdżały na górną pętlę – przy starej kaplicy cmentarza.
       Autobusy oznakowane literami A, B, C, H, T3 będą dojeżdżały do nowej części cmentarza na dolną pętlę – przy nowej kaplicy cmentarza.
      
       b) taksówek z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach.
       c) służb miejskich i porządkowych (ZZM sp. z o.o., Cleaner sp. jw, ZUO sp. z o.o.)
       d) pojazdów zaopatrzenia sprzedających kwiaty, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej sp. z o.o. w Elblągu, tel. 55/ 234 15 16.
       e) mieszkańców dojeżdżających do swoich posesji lub miejsc pracy przy ul. Łęczyckiej, Braniewskiej i Warmińskiej za okazaniem przepustki (koloru żółtego) wydanej przez Urząd Miejski w Elblągu
       Przepustki wydawane będą w siedzibie Departamentu Rozwoju, Inwestycji i Dróg przy ul. Czerwonego Krzyża 2 (tel. 55/ 239 32 43) w godz. 8-15 osobom zgłaszającym się osobiście z dokumentami potwierdzającymi uprawnienia do ich wydania (dowód osobisty potwierdzający zameldowanie na danej ulicy, dokument potwierdzający zatrudnienie w firmie z siedzibą przy w/w ulicach wraz z dowodem osobistym osoby, na którą jest wystawiony).
       f) dla pozostałych pojazdów dojazd do Cmentarza Dębica w dniu 1 listopada będzie odbywał się od strony drogi krajowej nr 22
       3) 1 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Bema/Saperów będzie wyłączona, a ruch drogowy w zależności od potrzeb może być kierowany przez Policję.
       4) ruch pieszych - na odcinku ul. Łęczyckiej do nowej pętli cmentarza będzie odbywał się chodnikiem, a na odcinku pomiędzy obu pętlami autobusowymi piesi mogą poruszać się wyłącznie wewnętrznymi alejkami Cmentarza Dębica, ponieważ na poboczu i jezdni ul. Łęczyckiej obowiązuje „zakaz ruchu pieszego”.
      
       II. Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy cmentarza
       1) ul. Łęczycka na tymczasowo wyznaczonym odcinku jednokierunkowym jezdni (dojazd od drogi krajowej nr 22) na odcinku od ul. Dalekiej do górnej pętli Dębicy. Parkowanie po lewej stronie, na jezdni.
       2) parkingi przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się. Pojazdy te muszą posiadać umieszczone za przednią szybą pojazdu karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych (wydawane przez Departament Społeczny Urzędu Miejskiego w Elblągu tel. 55/ 239-30-23). Pojazdy będą wpuszczane w ilości regulowanej przez Policję.
       Zarząd Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. przygotuje i opublikuje informację o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej przed i w trakcie święta Wszystkich Świętych.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Wie ktos moze jak z dojazdem dla pojazdow przewozacych osoby niepelnosprawne?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Taki jakis tam(2012-10-29)
 • Do Departamentu Rozwoju, Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Elblagu przychodzi interesant. - Czego? - mówi niezwykle uprzejma pani w okienku. - Bardzo pania przepraszam, za zabranie drogocennego czasu - odpowiada interesant - ale w czwartek 1 listopada o godz. 15 kończę pracę i chciałbym panią prosić o przepustke do własnego domu, gdyż mieszkam na ul. Braniewskiej.
 • A ktos pomyślał o tranzycie na Stoboje i Kamiennik, tudzież Pomorska Wieś?
 • Dajcie wzory prfzepustek to sobie wydrukujemy i po kłopocie.
 • Co za komuch to wymyuślił, żeby wydawać przepustki ludziom, którzy maja zameldowanie potwierdzone w dowodach osobistych?
 • UM to banda idiotów. Zapomnieli podać:załączniki, świadectwo szczepienia kanarka, pozwolenie od babci klozetów na dworcu, rachunek za tace od księdza proboszcza o wojska Żiutka oraz "bilet wolnej jazdy" wydany przez elbląskim kanałów:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Doradca prezydenta(2012-10-29)
 • Jak nie ma dojazdu to trzeba będzie brać taksówkę. Najtańszą jest firma Truso. i mila obsługa. Natomiast najdroższą i najgorszą f-mą jest hallo taxi. Niemiłe dyspozytorki z łaską odpowiadają przy zamawianiu taksówki, tak doświadczyłam w nocy 31.10.12.Czekałam na taksówkę i się nie doczekałam od łaskawej pani.
 • Lamusy, przecież mozna na debice zajechac od drugiej strony samochodem a wy jak kaszlaki sie cisniecie w autobusach. No ale to eblazkowo, bezmozgowcy i emeryci
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Pan P.(2012-11-04)
Reklama