UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dotknąć, obejrzeć, ale nie odpalić

 
Elbląg, mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16. PDZ
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16. PDZ (fot. Anna Dembińska)

16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana chce świętować swoje 97. urodziny wspólnie z elblążanami. W piątek (16 września) na starówce będzie można więc obejrzeć pokaz musztry paradnej i defiladę, ale najciekawszy punkt programu - szczególnie dla najmłodszych - to festyn. Dywizja zaprezentuje sprzęt, jakim dysponuje. - Wszystko będzie można obejrzeć, wszystkiego dotknąć, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Tylko nie odpalić - zapowiada mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16. PDZ.

Dywizja na dobre zadomowiła się w naszym mieście i w regionie. Gdy trzeba (bo np. powódź) żołnierze chętnie pomagają mieszkańcom, chętnie również z nimi świętują. Pamiętają o swojej historii, o kartach chwalebnych, ale i tragicznych. Na terenie wojskowym przy ul. Podchorążych powstał Skwer Pamięci Żołnierzy 16. PDZ. Na ławkach zamontowano tabliczki upamiętniające żołnierzy, którzy zginęli na misjach w Afganistanie, Iraku i w Syrii. W sumie 16.
       - Nasi żołnierze ginęli też w czasie szkoleń poligonowych i ćwiczeń, dlatego skwer upamiętnia wszystkich, którzy tragicznie odeszli od początku istnienia dywizji - mówi mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16. PDZ.
       Za tych, którzy odeszli, ale i za obecnie służących w szeregach dywizji odprawiona zostanie w piątek (16 września) w katedrze pw. św. Mikołaja uroczysta msza święta. Przewodniczyć jej będzie biskup elbląski Jacek Jezierski, a współcelebrować będą wszyscy kapelani wojskowi. O godzinie 17 przed Ratuszem Staromiejskim odbędzie się uroczysty apel z okazji 97. rocznicy powstania 16. PDZ. W programie m.in. defilada pododdziałów, pokaz musztry paradnej oraz występ Orkiestry Wojskowej z Elbląga.
       Najważniejszym punktem urodzinowych obchodów - szczególnie dla najmłodszych elblążan - będzie festyn, który wojskowi zaplanowali na piątek w godz. 11-19 na Starym Rynku.
       - Zaprezentujemy sprzęt kołowy, będą promowały się jednostki oraz miasta garnizonowe, będą występy artystyczne i konkursy - zapowiada mjr Zbigniew Tuszyński. - Wszystko będzie można obejrzeć, wszystkiego dotkną tylko ie odpalić - kończy z rzecznik dywizji.
      
       Program obchodów 97. rocznicy powstania 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej
       16 września (piątek)

       godz. 15 - Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Żołnierzy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, którą odprawi biskup elbląski Jacek Jezierski – katedra św. Mikołaja w Elblągu;
       godz. 17 - Uroczysty Apel z okazji 97. rocznicy powstania 16 PDZ – Plac przed Ratuszem Staromiejskim – Stare Miasto w Elblągu – w programie uroczystości m. in. defilada pododdziałów, pokaz musztry paradnej oraz występ Orkiestry Wojskowej z Elbląga.
       godz. 11 – 19 - Festyn dla mieszkańców Elbląga i regionu, a w tym między innymi – prezentacja i promocja miast garnizonowych, w których stacjonują nasze jednostki, prezentacja dorobku kulturalnego – występy zespołów i ośrodków kultury, pokazy sprzętu wojskowego, koncert Orkiestry Wojskowej z Elbląga, pokazy działania pododdziałów rozpoznawczych i ogólnowojskowych, zawody, konkursy i zabawy dla dzieci i młodzieży oraz wiele innych atrakcji, rozrywki i dobrej żołnierskiej zabawy. Wszystko to na Starym Mieście w Elblągu – „u stóp” Bramy Targowej.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama