UWAGA!

Dowiedz się, gdzie znaleźć lekarza w wakacje

2015-06-30
Aktualizowany 2015-06-30 15:00
Dowiedz się, gdzie znaleźć lekarza w wakacje

Lato to czas, kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na nieprzyjemne kontuzje. Ciężko je uwzględnić w planach, ale warto zawczasu zaplanować, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Sprawdziliśmy dla Was, gdzie można zgłosić się z różnymi dolegliwościami w okresie wakacyjnym.

 - Nie przewidujemy zmian w harmonogramie rejestracji i przyjmowania chorych podczas okresu wakacji - mówi lek. med. Michał Dąbrowski - kierownik medyczny Nasza Przychodnia. - Co więcej, jesteśmy gotowi na przyjęcie pacjentów spoza naszego rejonu, dotkniętych nagłymi zachorowaniami. – dodaje.
       Informacje na temat ewentualnych zmian pacjenci znajdą na stronie Naszej Przychodni. Wszystkie wątpliwości można rozwiać także podczas rozmowy telefonicznej.
       - Jakie nagłe wypadki najczęściej przytrafiają się podczas urlopu? Są to złamania, zatrucia oraz ukąszenia. W razie nagłego zdarzenia o charakterze urazu, czy innego stanu istotnego pogorszenia zdrowia, pacjent nie potrzebuje skierowania do właściwej Poradni Specjalistycznej. Do godz. 18 pacjentów z urazami przyjmują Poradnie Ortopedyczne i Chirurgiczne, funkcjonujące na terenie naszego miasta. Pozostałych chorych, zależnie od ciężkości zachorowania, przyjmować powinny Przychodnie POZ (dla lżejszych zachorowań, np. przeziębienia), zaś pacjenci z zachorowaniami mogącymi poważnie zagrozić ich zdrowiu czy życiu, znajdą pomoc w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Po godz. 18, a także w niedziele i dni świąteczne, w Szpitalu Wojewódzkim funkcjonują stosowne ambulatoria: chirurgiczne, internistyczne i pediatryczne - wyjaśnia lek. Dąbrowski.
       W przypadku podejrzenia zatrucia pokarmowego, najpierw należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Wówczas on podejmie decyzję o podaniu lekarstw bądź skierowaniu do szpitala.
       Letnie miesiące to także wzmożona aktywność kleszczy. Wbrew obiegowej opinii, nie każdy kleszcz stanowi maszynę do zabijania. Owszem, mogą przenosić boreliozę, jednak usunięcie kleszcza nie stanowi wyzwania dla większości z nas. - A szybkie pozbycie się pajęczaka to jedna z najlepszych metod zapobiegania powikłaniom takiego kontaktu - podkreśla M. Dąbrowski
      
       W nadziei, że powyższe wypadki spotkają jak najmniejszą liczbę osób, życzymy Wszystkim Elblążanom udanego urlopu!

       Nasza Przychodnia
       ul. Żeromskiego 2b
       82-300 Elbląg
       tel. 55 233 47 55
       www.naszaprzychodnia.com.pl

      
       ---art. sponsorowany---
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej