UWAGA!

Droższe parkingi

Elbląg, Władze miasta wprowadzają podwyżki za parkowanie i parkometry na dotąd bezpłatnych miejscach postojowych
Władze miasta wprowadzają podwyżki za parkowanie i parkometry na dotąd bezpłatnych miejscach postojowych

Władze Elbląga postanowiły od 1 sierpnia wprowadzić opłaty za parkowanie na większości elbląskich parkingów, zatoczek postojowych i miejsc, w których czynność ta nie jest zabroniona odpowiednimi znakami. Wzrosną także ceny za postoje na istniejących płatnych parkingach.

Na terenie Elbląga od kilku już lat miejsc do parkowania jest coraz mniej. Mimo budowy nowych miejsc parkingowych, znaczny wzrost liczby samochodów poruszających się po ulicach miasta pogłębia deficyt miejsc postojowych. Dotyczy to głównie Śródmieścia Elbląga, gdzie zlokalizowane są centra handlowe, obiekty administracji i usługi.
     Sposobem na "odkorkowanie" parkingów jest, według władz miasta wprowadzenie opłat, wszędzie tam, gdzie jest to tylko możliwe oraz podniesienie cen za parkowanie.
     Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej opłaty za parkowanie samochodów będą pobierane: w zatoce postojowej naprzeciwko Domu Towarowego "Świat Dziecka" przy ul. 12 Lutego, w trzech zatoczkach wzdłuż ul. Bałuckiego, na dwóch parkingach przy ul. Brzozowej (hala targowa), na dwóch parkingach przy pasażu handlowym przy ul. Hetmańskiej oraz przy Orbisie, w pięciu zatokach przy ul. Giermków, na parkingu przy Placu Słowiańskim, na parkingu u zbiegu ulic Słonecznej z Trybunalską, na parkingu przy Domu Towarowym "Feniks" oraz na parkingu przy Urzędzie Stanu Cywilnego.
     - Musieliśmy wprowadzić opłaty za parkowanie np. na parkingu przy Urzędzie Stanu Cywilnego, ponieważ jest to parking tylko dla petentów Urzędu Miejskiego, a parkują tu wszyscy, a przede wszystkim pracownicy okolicznych firm - tłumaczył Henryk Słonina, prezydent Elbląga.
     Pracownicy "okolicznych" firm, np. PZU, redakcji lokalnych gazet itp. albo będą musieli zapłacić za parkowanie średnio miesięcznie od 100 złotych wzwyż, gdyż tyle kosztuje abonament miesięczny z wpisem numeru rejestracyjnego pojazdu, albo będą parkować na bezpłatnym parkingu przy Sądzie Okręgowym.
     - Wprowadzenie opłat ma we wszystkich tych przypadkach wymusić na kierowcach rotację pojazdów - mówi Artur Zieliński, rzecznik prasowy prezydenta. - Jeśli kierowca będzie musiał za niego płacić, nie będzie przez cały dzień blokował miejsca, co znacznie ułatwi dostęp do urzędu innym petentom. W tym przypadku było bardzo wiele skarg do prezydenta od osób przyjeżdżających do urzędu.
     Zgodnie z nową uchwałą abonament za parkowanie na okaziciela kosztował będzie 150 złotych. Za parkowanie nie będą musieli natomiast płacić pracownicy Urzędu Miejskiego, ponieważ oni mogą korzystać z parkingu znajdującego się na terenie ratusza.
     Na wszystkich płatnych postojach w Elblągu za parkowanie do pół godziny trzeba będzie zapłacić 0,80 zł, za 1 godzinę - 1,60 zł, za każdą następną godzinę również 1,60 zł. Opłata wniesiona na jednym z wymienionych miejsc parkingowych obowiązuje na terenie całego miasta, w granicach czasowych.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • diety radnych powinni poobnizac. niedlugo bede musial placic za miejsce parkingowe w swoim wlasnym garazu. paranoja...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elbinger(2001-06-26)
 • Moim zdaniem jest to szczyt chamstwa i arogancji władz elbląskich! Najwyraźniej dążą do tego by wszystkie parkingi w mieście były płatne, na wszelki wypadek wszystkie pozostałe miejsca zostaną obstawione znakami zakazu parkowania więc Straż Miejska wykosi mandatami dla miasta też niezłą kasę( tak swoją drogą elbląscy strażnicy chyba nic innego nie robią)! Płatny parking przy ratuszu z pewnością zmotywuje petentów urzędu, żeby nie zawracali za długo d... urzędnikom bo za dużo zapłacą za parking! Reasumując więcej kasy mniej roboty! Gratuluję - tylko przypomnę, że wybory samorządowe już w przyszłym roku i wyborcy tego nie zapomną!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mądrala(2001-06-26)
 • wprowadzić szlabany co kilka metrów w mieście i pobierać opłaty od kierowców, pieszych, furmanek, przepędzanych krów, stad lecących gęsi. Może zmiana miejskich tłumoków coś by dała? czerwoni zawsze uprawiają drenaż kieszeni / cudzych /. Ciekawe czy uzyskane kwoty zasilą pomoc społeczną? / retoryczne /.
 • Zastanawiam się czy naszym kochanym władzom przyświeca tak szczytny cel, czy może brakuje pieniędzy na diety dla naszych radnych? Czy urząd radnego polega na wyszukiwaniu sposobów na wyciągnięcie pieniędzy od i tak biednego społeczeństwa, czy na służbie obywatelom tego miasta płacącym i tak już bardzo duże podatki?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dziadek(2001-06-27)
 • niedawno wladze elblaga chwalily sie ze mamy najnizsze oplaty komunalne w polsce, jednak ten obrzydliwy olsztyn ktory ma wiekszxosc swojej powierzchni w strefie obraniczonego parkowania wplynal na naszych sldowskich radnych i mimo ze nie chcieli to musieli....
 • Do Madrali! Wyborcy zapomna, napewno zapomna.
 • Czytam i nie mogę uwierzyć. co te CYMBAŁY tym razem wymyśliły.
 • A czym się różni pracownik Urzędu Miejskiego , który nie musi płacić za parking od zwykłego obywatela zmuszonego odwiedzić np Referat Komunikacji.Jak wszyscy płacą to urzędnicy też. Przed własnym sklepem mam parkin i płacę regularnie.
 • Drogi Panie " " być może tym, że pracownik Urzędu Miejskiego jest niezwykłym obywatelem...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2001-06-29)
 • A ja i tak staje i nie place i mam to gleboko w ....
 • ELBLĄG miastem rowerów - nie ma juz z czego zdzierać ? niech opodatkują chodniki i ławki w parku !!!
 • NIEDŁUGO BEDZIE MOŻNA PARKOWAĆ ZA DARMO POD HIPERMARKETEM I O TO PRZECIEŻ CHODZI
Reklama