UWAGA!

Drugie miejsce za film prewencyjny dla elbląskiej policji

 
Elbląg, Drugie miejsce za film prewencyjny dla elbląskiej policji
fot. policja

Film prewencyjny „Tak wyglądają drogowe realia” zajął drugie miejsce na 13th FilmAT Festival – Międzynarodowym Festiwalu Filmów Turystycznych i Korporacyjnych. W Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród.

1,5 minutowy spot „Tak wyglądają drogowe realia” realizowany wspólnie przez Komendę Miejską Policji w Elblągu oraz Truso Tv zdobył drugą nagrodę w kategorii „Road Safety”. Zdecydowało o tym międzynarodowe jury 13th FilmAT Festival – Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych i Korporacyjnych.
       Filmowy spot, powstał w tym roku - ma on na celu przypominanie o bezpieczeństwie na drodze. „Tak wyglądają drogowe realia” – to zdanie na pewno na długo zapadnie w pamięć tym, którzy zobaczą realizację Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, Telewizji Truso TV, oraz Domu Pomocy Niezapominajka – film powstał w ramach miejskiego programu Bezpieczny Elbląg. Podczas festiwalu konkurował on z produkcjami wysokobudżetowymi więc tym bardziej II nagrodę uznajemy za sukces.
       - Dziękujemy osobom, które wystąpiły w spocie, a także tym wszystkim, którzy brali udział przy jego realizacji – mówi Jacek Żukowski redaktor naczelny Truso Tv.
       Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy zobaczą spot „Tak wyglądają drogowe realia” zastosują się do jego przesłania i będą nosili elementy odblaskowe.
      
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Żeby tak jeszcze byli za społeczeństwem a nie przeciwko niemu w pogoni za mandatami to byłoby ok.
 • Szkoda tylko, że w innych wynikach bardzo słabo wypadają a chodzi o brak prawidłowej reakcji na zgłoszenia, w tym między innymi zgłoszenia odnośnie spalania odpadów (śmieci) a ogólnie sprawy z likwidacją smogu poprzez eliminowanie trucicieli (zresztą komendant obiecywał pełną współpracę z innymi organami). Brak prawidłowych reakcji na zgłoszenia odnośnie łamania przepisów przez kierowców ( pełen zakres wykończeń). Człowiekowi odechciewa się cokolwiek zgłaszać, bo ma wrażenie, że robiona jest wielka łaska i tak można by jeszcze wiele pisać mało pozytywnych opinii.
 • Problemem też jest wśród policjantów chamstwo, wymuszenia zeznań i agresja zarówno w elbląskiej komendzie jak i na pierwszej linii. Kamery na mundurach jak najbardziej oczekiwane przez zwykłych obywateli. Nie oświetlenie przejść, nie nowe radiowozy, nie akcje typu nagonka na poszczególnych użytkowników dróg choć to też ważne ale przede wszystkim kamery na mundurach żeby była sprawiedliwość a nie kłamstwo policjanta dla określonego celu przeciwko uczciwym ludziom.
 • @Paragraf - Nie sposób się z Tobą nie zgodzić odnośnie kamer oraz kłamstw funkcjonariuszy. Zapewne włączone kamerki na piersiach funkcjonariuszy podczas każdej interwencji ukruciłaby nieuzasadnioną agresję jak i kłamstwa.
 • Polecam program państwo w państwie, który emitowany był wczoraj.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Ziutamuta(2018-10-22)
 • @danielomen - A według ciebie to kto ma się tym zająć jak brakuje ludzi, przyjmij się za 2,300zł i walcz z tym wszystkim o czy piszesz.
 • @emmeryt - Mogę to robić za friko tylko brak z waszej strony jakiegokolwiek zaangażowania i tu jest tylko problem!
 • Pozbądźcie się tych agresywnych kłamców i innych tych przynoszących hańbę polskiej Policji to może chętniej będą się zgłaszać młodzi porządni kandydaci. Nie zawsze pieniądze grają główną rolę! Trzeba powiedzieć, że teraz zatracono wszystkie dobre zachowania, pieniądz, pieniądz i nic więcej, żadnej tzw. pasji czy powołania.
 • @Paragraf - Każdy kij ma dwa końce. Zdziwiłbyś się, z jakim motłochem mają do czynienia patrolowcy. Dzięki tym samym kamerkom policjanci mają dowód na to, że byli obrażani, wyzywani itp, itd. Jest to naprawdę wyśmienity materiał dla prokuratora, ale również do spraw cywilnych przeciwko pomówieniom i zniesławieniom. Z tego co mi wiadomo, coraz więcej policjantów zakłada sprawy cywilne. Nie wiem jak jest w Elblągu, ale w kraju jest ich coraz więcej.
 • Gratulacje.
 • Cytat; " policjanci mają dowód na to, że byli obrażani, wyzywani itp, " - Zgoda, ale czy to upoważnia funkcjonariusza do traktowania w sposób agresywnie i do tego kompletnie bez żadnego racjonalnego uzasadnienia traktowania obywatela jak groźnego przestępcę. Wiadomo, że podczas interwencji jest dwóch funkcjonariuszy, którzy nawzajem będą w razie potrzeby chronić siebie poprzez kłamstwa i bez kamer obywatel nie ma najmniejszych szans bronić się. Nie dosyć, że zdrowo oberwie z zakuciem w kajdanki włącznie to jeszcze zostanie ukarany przez sąd, bo został przez policjanta oskarżony o coś, czego nie zrobił. Proszę mi powiedzieć, co może taki obywatel po takich przeżyciach powiedzieć na temat policjantów?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Opinia(2018-10-22)
 • Kamery, kamery i jeszcze raz kamery na mundurach. Wtedy policjant staje się policjantem i człowiekiem a nie bandytą ponad prawem, obywatel czuje się bezpiecznie a wszelkie chamstwo i patologia z obu stron są jak na dłoni. To policja panicznie boi się kamer a nie obywatel.
Reklama