UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dydaktyczne spektakle w bibliotece

 
Elbląg, Dydaktyczne spektakle w bibliotece
fot. nadesłane

Dział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej Biblioteki Elbląskiej zaprasza w styczniu grupy szkolne na spektakle Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska" z Krakowa. Proponowane widowiska poruszają bliskie młodszym i starszym dzieciom tematy, dotyczące spraw z jakimi stykają się na co dzień.

Są jeszcze wolne miejsca na spektakle:
       10 stycznia - przedstawienia dla klas 0-III:
       godz. 11 - Niech moc warzyw będzie z wami
       godz. 13 - Złośliwości jej królewskiej mości
      
       11 stycznia - przedstawienia dla klas IV-VI oraz klas gimnazjalnych:
       godz. 9 - Szkolna elita
       godz. 11 - Szkolna elita
       godz. 13 - Szkic o tolerancji
      
       Niech moc warzyw będzie z wami - spektakl przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów klas 0-III szkoły podstawowej. Każdy rodzic i pedagog chciałby, żeby dzieci odżywiały się zdrowo i rozsądnie, jednak jak wytłumaczyć maluchowi, że cukierki, które bardzo mu smakują, są szkodliwe, a marchewka, na widok której kręci nosem, pomoże mu w byciu silnym i zdrowym? Ten spektakl ma uzmysłowić dzieciom, że warzywa są smaczne i zdrowe.
       Czas trwania spektaklu: ok. 45 min.
       Udział bierze dwóch aktorów.
      
       Złośliwości jej królewskiej mości - spektakl przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów klas 0-III szkoły podstawowej. Wielu rodziców i nauczycieli boryka się z problemem dobrego wychowania wśród dzieci. Jak dać im odpowiedni wzorzec, za którym podążą z uśmiechem, nie nudząc się i nie sprzeciwiając? Przygotowane widowisko w wesoły i przystępny sposób pomoże dzieciom spojrzeć na swojej zachowanie z boku i zrozumieć, że jest ono często krzywdzące dla innych, a w konsekwencji - dla nich samych. Przenosząc publiczność w baśniowy świat twórcy przedstawienia pokazują, jakich zachowań należy unikać, a jakie drogi wybierać, by oszczędzić innym i sobie przykrości.
       Czas trwania spektaklu: ok. 45 min.
       Udział bierze dwóch aktorów.
      
       Szkolna elita - spektakl poświęcony zagadnieniu przemocy w szkole przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz dla klas gimnazjalnych. Jak przekonać uczniów, że agresja nie jest ani rozwiązaniem, ani odpowiedzią na ich problemy? Przedstawienie w prosty, a zarazem dosadny sposób, pokazuje przyczyny i konsekwencje przemocy wśród uczniów, dając im możliwość zobaczenia swojego zachowania z dystansu i oceniania go.
       Czas trwania spektaklu: ok. 45 min.
       Udział bierze dwóch aktorów.
      
       Szkic o tolerancji - spektakl przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz dla klas gimnazjalnych. W sposób symboliczny, poprzez historię Staszka młodzi widzowie zapoznają się z pojęciem tolerancji.
       Czas trwania spektaklu: ok. 45 min.
       Udział bierze dwóch aktorów.
      
      
       Cena każdego spektaklu: 3,50 zł/osoba
       Więcej informacji:
       Dział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej
       ul. św. Ducha 3-7, tel.: (55) 611 31 69
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama