UWAGA!

Dyplomy w Medyku

Jutro o godz. 13 w auli Policealnej Szkoły im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu 18 młodym osobom zostaną uroczyście wręczone dyplomy technika fizjoterapii. Wszyscy planują kontynuować naukę na wyższych uczelniach w systemie zaocznym – zdecydowana większość na uczelniach elbląskich.

Część spośród tegorocznych absolwentów ma już zapewnioną pracę w miejscu zamieszkania, ale część planuje wyjazd zagranicę. Szkoła systematycznie otrzymuje oferty pracy z krajów Unii Europejskiej, szczególnie z Wielkiej Brytanii, Włoch i Danii. Wielu spośród wcześniejszych absolwentów, szczególnie wydziału opiekuna w domu pomocy społecznej znalazło atrakcyjne zatrudnienie w tych krajach.
     - Mocną stroną Elbląskiej Szkoły Medycznej jest rozwój kierunków kształcenia wynikający z potrzeb rynku pracy, tak w kraju jak i zagranicą – mówi Beata Wrzosek, wykładowca tej szkoły. - Dlatego obecnie nacisk położony jest na rozwój kierunków o charakterze społecznym: opiekuna w domu pomocy społecznej, terapii zajęciowej. Planowane jest utworzenie kolejnych kierunków, które w krajach UE cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród pracodawców: opiekunki dziecięcej i asystenta osoby niepełnosprawnej. Dobrze działa też nasz wydział ratownika medycznego i nowo utworzony wydział – technika masażysty.
     Szkoła oferuje naukę w systemie dziennym i wieczorowym, dzięki czemu ok. 40 osób już pracujących ma możliwość zdobycia niezbędnych kwalifikacji do wykonywanej przez siebie pracy lub zdobycia nowych.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama