UWAGA!

Dzielnicowy ci pomoże

Elbląg, Tak oznaczony policyjny namiot stanie 24 maja przy ul. Nowowiejskiej
Tak oznaczony policyjny namiot stanie 24 maja przy ul. Nowowiejskiej (fot. KMP Elbląg).

To hasło programu realizowanego przez elbląską policję. Podczas plenerowych spotkań dzielnicowi będą odpowiadać na pytania mieszkańców naszego miasta. Pierwsze już 24 maja. Policyjny namiot stanie przy ul. Nowowiejskiej.

„Dzielnicowy ci pomoże” to program prewencyjny, którego częścią są spotkania w plenerze. Rozstawiany jest wówczas namiot w różnych punktach miasta. Dyżurują w nim, oprócz dzielnicowego, funkcjonariusze prewencji, przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych, przedstawiciele zarządców budynków komunalnych, pracownicy socjalni.
     - Celem tych akcji jest między innymi poznanie dzielnicowego, podniesienie jego rangi na danym terenie a także umożliwienie mieszkańcom bezpośredniego kontaktu z policją - wyjaśnia Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Spotkania z mieszkańcami mają również na celu rozwiązywanie istniejących problemów na danym terenie, mobilizowanie lokalnych społeczności do tworzenia sąsiedzkiej współpracy, zmierzającej do zapobiegania przestępczości. W trakcie tych spotkań mieszkańcy mają możliwość uzyskania informacji, przekazania uwag na temat już zaistniałych i niepokojących ich zdarzeń. Włączenie do spotkań przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowych, zarządców budynków, jak i przedstawicieli MOPS, ma umożliwić społeczeństwu zgłaszanie uwag w takich zagadnieniach, jak lokalne problemy społeczne, zabezpieczenie mieszkań, piwnic oraz klatek schodowych przed intruzami.
     24 maja policyjny namiot stanie przy ul. Nowowiejskiej (pasaż handlowy). Od godz. 14 do 16 na pytania mieszkańców oczekiwać będzie dzielnicowy II Rewiru, st. asp. Krzysztof Dziuda.
     Natomiast 25 maja z elblążanami spotka się dzielnicowy I Rewiru, sierż. Tomasz Śliwiński. Policyjny namiot ustawiony zostanie przy ul. Rodziny Nalazków (przy SP nr 9). Będzie go można odwiedzać w godz. od 13 do 15.
     
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Te godziny to dobrali tak, że trudno pracującemu do 15.00, 16.00 skorzystać z takiej propozycji.
  • ciekawy jestem czy ten "psasaz handlowy" na nowowiejskiej to te brudne zaszczurzale smierdz... budy ktore szpeca krajobraz
  • Skoro dzielnicowi beda odpowiadac na ytania to prosze panow dzielnicowych o szczera odpowiedz na nastepujacepytanie: jakie wypadna numery w duzego lotka przy kolejnej kumulacji? :)))
  • jesli ktos nie zdarzy sie poradzic w podanych godzinach, zapraszam na krolewiecka, tam mozna popatrzec na psiaki cala dobe a nawet je dokarmic :D mieszkalem w egu ponad 20 lat a dzielnicowego nie widzialem ani razu!!!!!
  • poprzedniku- pewnie nie widziałeś bo przed nim uciekałeś.
  • trudno nie uciec przed zdezelowanym polonezem dzielnicowego ;) a ten namiot skad wyczarowali??pewnie z cyrku :)
Reklama