UWAGA!

Dzień i noc wyprzedaży z żywymi obrazami w tle

2016-10-27
07:00
 

Zapraszamy na nietypowe spotkanie z arcydziełami światowej sztuki, które „ożyją” i zawładną przestrzenią CH Ogrody. W najbliższy, sobotni (29 października) wieczór to właśnie tam będzie można spotkać postacie znane z obrazów czy z grafik. To również dzień, w którym wszystkie wyprzedaże są możliwe...

Wyprzedaży szał!
       W taką sobotnią noc wszystko jest możliwe! Tego dnia od godz. 9 do 23 będzie można "zapolować" na różnorodne artykuły w dobrych cenach! To właśnie 29 października we wszystkich sklepach CH Ogrody zapanują ogromne wyprzedaże - od 10 do 50 proc. ! 
       Łap okazje i biegnij tego dnia do Ogrodów!
      
       Ruchome dzieła sztuki 

       Ta niekonwencjonalna inicjatywa, przygotowana we współpracy Liceum Plastycznego z CH „Ogrody”, ukaże arcydzieła sztuki światowej w bardzo atrakcyjnej wizualnie formie. Do ich stworzenia uczniowie wykorzystali własnoręcznie przygotowane elementy scenografii, rekwizyty i atrybuty, a także gotowe elementy i kostiumy. Na język trójwymiarowych form zostały przełożone plamy barwne i linie odsłaniające sekrety arcydzieł, kryjące się w koronkach sukni, załamaniach draperii, błysku klejnotów czy bogactwie symbolicznych elementów.

 


       Wspólny mianownik dla prezentowanych żywych obrazów stanowią losy człowieka, postać ludzka uchwycona w różnorodnych sytuacjach, etapach życia oraz przemiany, którym podlega. Jak wiele potrafi mieć twarzy! Jak różnorodne emocje może wzbudzać! Nie na darmo entuzjaści malarstwa na przestrzeni wieków żałowali, że niezwykli ludzie ukazani na obrazach (czasem z fotograficzną dokładnością) nie mogą się poruszyć czy przemówić. 
       Praktyka tworzenia żywych obrazów posiada długą tradycję. Szczególnie popularna była w XIX i na początku XX w. jako narzędzie dydaktyczne, ale też doskonała forma rozrywki czy uświetnienia balów lub przyjęć.
      
       Obok prac powszechnie znanych, takich jak np. "Krzyk" Edvarda Muncha, w sobotę, 29 października, od godz. 18 do 22  w CH Ogrody będzie można obejrzeć  dzieła artystów światowej sławy takich jak Rembrandt van Rijn, Francis Bacon, Frida Kahlo czy Hieronim Bosch.  Inicjatywa łącząca walory edukacyjne z niezwykle atrakcyjną formą zachęci starszych i młodszych do pogłębienia kontaktu ze sztuką. Spotkaj się w październikowy wieczór z ożywionym obrazem i pozwól się zachwycić oraz zaskoczyć! 
      

     Centrum Handlowe Ogrody
       Dzień i Noc Wyprzedaży
       29 października 2016
       9.00 – 23.00
       Zapraszamy!

       ---------Art. sponsorowany---------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej