UWAGA!

Dzień Otwarty WORD

2007-05-24
Aktualizowany 2007-05-26 00:06
Elbląg, Dzień Otwarty WORD
(fot. Paweł Serocki)

26 maja (sobota) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu zaprasza na Dzień Otwarty. Będzie można zdać teoretyczny egzamin na prawo jazdy „na niby”, zupełnie na serio zdobyć kartę rowerową lub motorowerową, obejrzeć pokaz ratownictwa drogowego, udzielania pomocy przedmedycznej oraz pokaz tresury psów.

Dzień Otwarty WORD przy ul. Skrzydlatej to okazja do zwiedzenia bazy egzaminacyjno-szkoleniowej Ośrodka oraz do udziału w imprezach towarzyszących. Od godz. 10 uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę z przepisów ruchu drogowego, przystępując do egzaminu teoretycznego „na niby”, natomiast kandydaci na kierowców, którzy odbyli co najmniej 20 godzin jazdy na kursie szkoleniowym, będą mogli pod nadzorem egzaminatora poćwiczyć jazdę samochodem po torze egzaminacyjnym.
     W sobotę będzie również okazja do zdania egzaminu teoretycznego i praktycznego na kartę motorowerową i rowerową. Do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić uczniowie, którzy ukończyli 10 lat, natomiast na kartę motorowerową trzeba mieć ukończone 13 lat.
     Każdy uczeń przystępujący do egzaminu musi przedłożyć komisji: legitymację szkolną; arkusz zaliczeń ucznia z potwierdzoną zgodą rodziców oraz opinią wychowawcy klasy.
     Podczas Dnia Otwartego WORD będzie również można obejrzeć wystawę samochodów przygotowaną przez elbląskich dilerów, pokaz przeprowadzenia akcji ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków z Komendy Miejskiej PSP, pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej uczestnikom wypadków drogowych (pokaz przeprowadzi Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu). Będzie również rajd samochodowy „Wiosna 2007” organizowany przez Automobilklub w Elblągu. Jego zwycięzcy otrzymają puchar i nagrody ufundowane przez dyrektora WORD w Elblągu.
     W programie imprezy są również: pokaz tresury psów przeprowadzony przez Straż Graniczną, konkursy i zabawy przygotowane, w specjalnym programie, przez Stowarzyszenie Karan, konkursy i zabawy sprawnościowe organizowane przez pracowników WORD. Wszyscy uczestnicy będą mogli posmakować wspaniałej grochówki.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • To sie będzie działo !!! Czy debiutujaca załoga nr. 30 w składzie z ostatniego rajdu stawi sie w komplecie ?? Czy zdobędą 1 miejsce ?? Czy białe czterokołowe "cudeńko" z pięcioma tłoczkami pokaże na co go stać?? Czy wzrośnie liczba uczestników ?? Sądząc po komentarzach po ostatnim rajdzie panowie komentujący to uczące pokory jeżdżenie przyjadą swoimi golfikami,beemkami,audicami i.t.p. i pokażą że są prawdziwymi i pokornymi kierowcami!!!! JEŻDŻĄCYMI ZGODNIE Z PRZEPISAMI !!!!! ZAPRASZAMY !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  KIEROWCA BOMBOWCA NR.30(2007-05-24)
 • PRZY OKAZJI - wielkie brawa dla Wydziału Komunikacji STAROSTWA POWIATOWEGO w Elblągu !!!!! Tam się czeka na zarejestrowanie sprowadzonego samochodu z zagranicy JEDEN MIESIĄC !!!!! A za granicą taki samochód - wywożony do Polski rejestruje się 50 minut (słownie pięćdziesiąt minut !?!?!?!?). PAN STAROSTA nie jest w stanie NIC zaradzić - jest bezsilny i bezradny jak bohaterowie utworu "Ślepcy" Maeterlencka. Ma tylko dwie panie do dyspozycji i stąd ten problem ! Jakby nie można było przesunąć kogoś z biur Starostwa, by tą katastrofalną sytuację opanować. A tu nadchodzą urlopy i będzie jeszcze gorzej. Brawo Panie Starosto - dużo zdrowia i miłego urlopowego wypoczynku !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czekający na rejestrację 28 dn(2007-05-25)
 • czy wiecie moze czy trzeba zapisac sie wczesniej aby p"potrenowac" na placu??czy po prostu przyjsc w sobote....??nigdy nie bylam i nie wiem
 • 9.30-9.50 - przyjmowanie uczestników (zapisy) na Rajd Samochodowy w WORD
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ziomek11(2007-05-25)
 • dorobili sie kasy na zdajacych bo to nie jest tani interes a dotego oblewaja jak im sie podoba bo pogoda jest brzydka i robia sobie reklame , wiem bo tam zdawalam i zdalam pozdr dla instruktorow
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pinia Anglia(2007-05-27)
 • Pinia Anglia. A ile razy zdawałaś? xD
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ciekawski‡(2007-05-27)
 • a ja właśnie zdałam tam w piątek prawko:D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kursantka(2007-05-27)
Reklama