UWAGA!

Dzisiaj też będą maszerować

 Elbląg, Dzisiaj też będą maszerować
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Elbląski Strajk Kobiet organizuje w poniedziałek (2 listopada) kolejny przemarsz przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

- Po raz kolejny wybierzmy się na wspólny spacer! Przyjedź autem, przyjdź pieszo, spotkajmy się na parkingu PWSZ (al. Grunwaldzka) o godzinie 19 – informuje Elbląski Strajk Kobiet. Jednocześnie organizatorzy wydali komunikat, w którym czytamy m.in. : „Nie monitorujemy zgrupowań, które powstają bez naszej wiedzy oraz nie sprawujemy pieczy nad przebiegiem takich wydarzeń na terenie miasta Elbląg. Wszystkie akcje organizowane przez nas są zabezpieczane przez funkcjonariuszy policji w celu zapewnienia uczestnikom bezpieczeństwa. Z tego też powodu prosimy o rozwagę w podejmowaniu decyzji na temat spontanicznych spotkań na ulicy, bez poparcia ze strony organizatorów elbląskich spacerów oraz mundurowych. Nie ponosimy odpowiedzialności za niezdyscyplinowanie elblążan. Przypominamy również o tym, że to nie ostatnie spotkanie dot. przywrócenia legalnej aborcji w Polsce. Proponujemy zbierać energię na wydarzenia przez nas uskuteczniane”.

red.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Pandemia ludzie umierają zamrażają gospodarkę. A te oszołomy wprowadzają zakaz aborcji. Rozumiem że ci wszyscy ludzie co mają prawo do życia po leczeniu i rehabilitacji będą pracować i się utrzymywać. Bo raczej bązowie kościelni "godkowa""jaki"i cała reszta nie da ani grosza. A jak rodzice poumierają kto zajmie się tymi ludźmi co mają prawo do życia. Te dzieci się nie poskarżą jak dorosną nie odpłacą
 • Brawo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  28
  EWA1(2020-11-02)
 • jeszcze z tydzień i im się znudzi :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36
  36
  kiler(2020-11-02)
 • Najlepsi w tym maglu są bojówki pseudo-kibiców na ulicach. Oni nie walczą z kobietami, oni bronią ponad 1000 letniej tradycji kościoła, oni walczą ze środowiskiem Antifa.
 • Dobrzeeee!! Jedziemy z tym:)nie przestajemy kobiety i panowie Hashtagi: #strajkkobiet
 • Powoli zaczyna zamieniać się w radosne happeningi młodych ludzi traktujących to jako spotkanie towarzyskie. Młodzi ludzie wyrwani do mikrofonu takie kocapały opowiadają, jakby byli odklejeni od rzeczywistości.
 • @xfjn - Chcesz ukryć coś bardzo niewygodnego (jako rząd)to wrzucasz temat zastępczy. A trup w szafie śmierdzi i rozkłada się aż cuchnie, pół roku leniuchowali jako rząd, a teraz grubymi nićmi szyte wielkie szpitale tymczasowe, wszystkie ręce na pokład, spółki państwowe za nasze podatki budują szpitale. A trup ściele się gęsto, nie dotyczy to jednak covid statystyk tylko braku dostępu do leczenia. A jak skończą się respiratory to jasnym jest, że ludzie umierać będą pod bramami szpitali. Wtedy zwalą wszystko na protesty.
 • A pojutrze będą trzeszczeć "chroń babcie i dziadka"
 • Tak samo jak gangi gówniarzy szukające zadymy - jedni i drudzy siebie warci
 • Oto Komunikat Legii, a gdzie komunikat Olimpi ??? "W tradycję i wartości Legii wpisany jest honor, przywiązanie do wolności i praw człowieka będących filarami demokracji. Szacunek wobec innych ludzi, a kobiet w szczególności, jest nieodłączną częścią naszej tożsamości. Kto nie podziela tych wartości ten sam wyklucza się z naszej społeczności, nie ma w niej dla niego miejsca. Wśród naszych kibiców są setki tysięcy ludzi, także kobiet, którzy są w bardzo wielu sprawach podzieleni, tak jak podzielona jest Polska i często stoją po różnych stronach barykad, których w naszym kraju wciąż przybywa. Bardzo wielu z nich w ostatnich dniach szło ulicami polskich miast, nie tylko Warszawy. Ci którzy stawali im na drodze, kimkolwiek byli, swoją agresję kierowali też przeciw wartościom, które Legia reprezentuje. "
 • Tu już chodzi o destabilizację kraju i dorwanie się do władzy. Nowa partia, albo totalna rozpierducha. To nie maja być spontaniczne akcje wkurzonych ludzi tylko wojna kierowana przez jakiś komitet z Lamparską. Zniszczyć wszystko najlepiej. Na karkach tłumu kobiet do władzy. Dodatkowo po trupach zarażanych w tłumie.
 • Środowiska narodowców i środowiska kibolskie niestety ale od kilku dni nie będą kibo0lami ale damskimi bokserami, a narodowcy będą się kojarzyć ze środowiskami nie lubiącymi kobiet.
Reklama