UWAGA!

Egipska lekcja w muzeum

 Elbląg, Egipska lekcja w muzeum

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu poszerzyło swoją ofertę edukacyjną o lekcję pt. „Egipt w miniaturze”. Podczas spotkań odbywać się będą prelekcje oraz prezentacje modeli egipskich sprzętów codziennego użytku a także przedmiotów związanych z kultem religijnym.

Oferta edukacyjna skierowana jest do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Autor lekcji, Lechosław Rutkowiak z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Egiptu „Herhor”, jest pasjonatem historii starożytnego Egiptu, z wykształcenia zaś inżynierem-konstruktorem. Z pasji i zawodowego przygotowania zrodziło się jego niezwykłe hobby, bowiem Lechosław Rutkowiak od kilku już lat wykonuje miniatury związane z cywilizacją egipską: modele sprzętów codziennego użytku, przedmiotów związanych z kultem religijnym oraz narzędzi używanych przez dawnych Egipcjan. Te ostatnie są niezwykle interesujące, gdyż, choć na pozór niezwykle proste, często wymagają fachowego objaśnienia, „jak to działało”.
     Co z tych prostych wynalazków ocalało, jak dzięki nim mogła powstać fascynująca kolejne pokolenia wielka cywilizacja Egiptu, opowie nam znawca tematu Lechosław Rutkowiak. Lekcji, obok prelekcji, towarzyszyć będą miniatury autorstwa bohatera spotkania oraz „naturalne artefakty” pustyni okalającej Nil, która dostarczała tamtejszym mieszkańcom materiału budowlanego i wielu innych niezbędnych surowców.
     Na lekcje muzealne należy umawiać się na dwa tygodnie przed planowanym terminem spotkania.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama