UWAGA!

EKO rozpoczęło kampanię

Elbląg, EKO rozpoczęło kampanię
fot. Anna Dembińska

- Chcemy przeciąć więzy polityczne, które krępują radnych. Uważamy, że upartyjni radni często są zależni od decyzji swoich szefów. A my nie chcemy służyć Olsztynowi czy Warszawie. Dlatego jesteśmy apolityczni, bo dla nas najważniejszy jest Elbląg i jego mieszkańcy - powiedział Arkadiusz Jachimowicz podczas happeningu inaugurującego kampanię wyborczą Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego.

W samo południe, na Apolitycznym Rogu 2 Maja (organizatorzy podkreślali, że to nieprzypadkowe miejsce) Elbląski Komitet Obywatelski symbolicznie przystąpił do wyścigu o władzę w samorządzie. Podczas zgromadzenia EKO przedstawiło swoje hasło wyborcze: "Aby Elbląg rozwinął skrzydła". Bo - jak powiedziała Izabela Piskorek (kandydatka na radną EKO) - Elbląski Komitet Obywatelski chce, by "Elbląg był dla elblążan":
       - Chcemy stworzyć samorząd, który poważnie będzie traktował inicjatywę obywatelską. Samorząd, który we właściwy sposób wykorzysta olbrzymi potencjał, jaki mają mieszkańcy Elbląga. To miasto będzie wielkie i wspaniałe tylko wówczas, gdy decyzje od których zależy nasza codzienność, będą podejmowane przede wszystkim z uwzględnieniem opinii elblążan - przekonywała.

 


       Jak podkreślał Arkadiusz Jachimowicz, według tegorocznych badań przeprowadzonych w Elblągu, 80% mieszkańców nie ufa partiom politycznym:
       - Chcemy uwolnić Elbląg od krępujących wpływów partii politycznych. Uważamy, że partie polityczne są odpowiedzialne przed swoimi centralami, przed swoimi zwierzchnikami. A my chcemy by to elblążanie decydowali o mieście. Alternatywą dla partii politycznych jest właśnie Elbląski Komitet Obywatelski.Tu znaleźli się prawdziwi pasjonaci, którym zależy na dobrej przyszłości Elbląga - powiedział.
       Błyskawiczne spotkanie zakończyło symboliczne "uwolnienie" z więzów hasła, z jakim EKO przystąpi do wyborów.
      
       Zobacz materiał Telewizji Elbląskiej.
      
      

kos
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama