UWAGA!

Elbląg już stroi się na święta

 Elbląg, Przed Ratuszem Staromiejskim stanęła choinka,
Przed Ratuszem Staromiejskim stanęła choinka, fot. Anna Dembińska

Przed Ratuszem Staromiejskim stanęła w środę (25.11) choinka, na ulicach Elbląga rozpoczął się również montaż świątecznych dekoracji. Bożonarodzeniową, świetlną oprawę zyska niebawem także Brama Targowa. 

- Dwie choinki już stoją: na placu Kazimierza Jagiellończyka i przed Ratuszem Staromiejskim. Montowane są już ozdoby świąteczne na słupach oświetleniowych i na trakcji tramwajowej. Mają być gotowe do 6 grudnia. Prowadzone będą też testy z Energą iluminacji świątecznych na Bramie Targowej - mówi Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Tradycyjnie 6 grudnia w Elblągu odbywało się uroczyste rozświetlenie choinki. W tym roku nie odbędzie się ono w znanej mieszkańcom formule. W jakiej? Tego dowiedzieć mamy się niebawem. Przypomnijmy, że nie będzie również Świątecznych Spotkań Elblążan.

  Elbląg, Elbląg już stroi się na święta
fot. Anna Dembińska

- Jeżeli chodzi o Świąteczne Spotkania Elblążan, to ze względu na ograniczenia prawne, na chwilę obecną nie będziemy mogli ich przeprowadzić Mam nadzieję spotkać się na Świątecznych Spotkaniach Elblążan dopiero w przyszłym roku – poinformował Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki na posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki (19 listopada).

Na razie nie wiadomo także, czy odbędzie się miejski sylwester. 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama