UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Po co szczepienia gdy jest lek - amantadyna!!!
 • Skończ już w teoriami mongolskimi. Preparat nieprzebadany nie jest lekiem.
 • Medycyna nie opera się na metodzie prób i błędów. Oj działa ale szkodzi. .. Ktoś przypadkowo zauważył, że ludzie leczeni na Parkinsona i SM stwardzenie rozsiane nie mieli powikłań po covid ale to żadna naukowa przesłanka dla medycyny. Stąd rozpoczęte badania. Dotychczas nie przeprowadzono prób klinicznych, oceniających skuteczność i bezpieczeństwo amantadyny stosowanej w COVID-19.Lekarze oprócz amantadyny traktowali pacjentów combo dodając azytromycynę, celekoksyb oraz kwas acetylosalicylowy. Nie znając skutków ubocznych (patrz brak badań klinicznych)stosowania leku można uznać jako delikatnie kontrowersyjne. A Twoje Bodnar zostanie guru medycyny ? Wątpię tego spostrzeżenia nie dokonał samodzielnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  17
  Lekarz sceptyczny(2021-04-08)
 • @Lekarz sceptyczny - Kwas acetylosalicylowy - nazwy handlowe: aspiryna, alca-zelcer, polopiryna, acard, polocard i.t.d. Całkowicie nie przebadany i tajemniczy lek o całkowicie nieznanym spektrum skutków ubocznych. Amantadyna zaczynała jako lek antywirusowy. "Amantadyna, która była w latach 1996-2009 szeroko używana w profilaktyce i leczeniu wirusowej grypy typu A, obecnie jest stosowana jedynie jako lek ..." Źródło: abm.gov.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  GłębokaMyśl(2021-04-08)
 • @Lekarz sceptyczny - A co to jest "stwardzenie rozsiane"? "lekarzu"-wracaj do podstawówki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  po'[i][-9(2021-04-08)
 • @Lekarz sceptyczny - A jednak szczepionki jak widzimy opierają się na metodzie prób i błędów, zespół kruchości, zbieg okoliczności itp. itd. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Pacjentka sceptyczna(2021-04-08)
 • @Lekarz sceptyczny - Kwas acetylosalicylowy, nazwy handlowe: polopiryna, alcazeltcer, aspiryna acard, polocard, proficar i. t. p. Amantadyna, lek pierwotnie stosowany w leczeniu grypy typu A. Leczenie choroby Parkinsona i pochodnych to skutek obserwacji i pierwotnie stwierdzone jako działanie uboczne leku. przykro mi to stwierdzić, ale pański post jest delikatnie rzecz ujmując, kontrowersyjny, bo wprowadza czytelników w błąd. Zaś objawienie o przerażającym KWASIE ACETYLOSALICYLOWYM to po prostu czysta forma manipulacji analfabetami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  GłębokaMyśl(2021-04-08)
 • No te szczepionki są za to są przebadane, a właściwie tak są badane na takich mongołach jak ty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  NadszyszkownikKilkujadek(2021-04-08)
 • @GłębokaMyśl - Poczytaj ze zrozumieniem. Laik napisze Ci krótko amantadyna działa on wie, że działa a medycyna niekoniecznie. Jeśli po aspirynie mam kropkę a dalej używam sformułowania skutki uboczne dotyczy to cudownej Amantadyny. Stosowanej od lat na obniżenie drżenia mięśni w chorobie Parkinsona, owszem grypa A, z grypą typu B już sobie nie radzi. Odnosząc się do Twojego źródła, za kilka tygodni poznamy wyniki badań. Odpowiedzą na pytanie czy to działa. W badaniach postawią na lek nie szprycowanie pacjenta docelowo wszystkim jak leci. Skutków ubocznych po prostu nie należy bagatelizować. Dotyczy również nadużywania specyfików wymienionych przez Ciebie. Pierwszy z brzegu przykład czy przerażający oceń sam, potencjalnie śmiertelny. Ludzie dojrzali naczyniowo zdrowi bez żadnego zalecenie kardiologa pod wpływem reklam wcinają jak dropsy te acardy, polocardy a potem trafiają na oddział z silnym niebezpiecznym krwotokiem takiej rewolucji dostaje układ krwionośny. Niepożądane działanie leku jak byk w ulotce: silne krwawienie z nosa, wydłużenie czasu krwawienia itd itd. Przecież ten kto pierwszy przypisze sobie Amantadynę jako antidotum na covid może dostać Nobla z medycyny. Ja prosty lek med laryngolog nie naukowiec z tytułem profesora :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  5
  Lekarz sceptyczny(2021-04-08)
 • @Lekarz sceptyczny - GM też lubi czytać ulotki. .. ale jeszcze fajniejsze są te dla lekarzy od tych dla pacjentów, których firmy farmaceutyczne traktują jak inteligentnych inaczej (co jest całkowicie zrozumiałe i z punktu widzenia ich interesu, a z punktu widzenia większości pacjentów, pożądane ze względów ich bezpieczeństwa ). Opisane przez pana dolegliwości występują w dwóch przypadkach: uczulonych na aspirynę i idiotów, którym się wydaje, że aspiryna jest jak witamina C. GM nie bagatelizuje skutków ubocznych, co nie zmienia faktu, że amantadyna radzi sobie z koronkowym, co potwierdzają pacjenci pana Bodnara. GM nie uważa, że amantadynę mają zajadać wszyscy jak smaczne i pożywne cukierki bez nadzoru medycznego, jednak spodziewane korzyści, w ocenie GM, przerastają zagrożenia. Amantadyna jest podawana od lat i do tej pory nie było słychać o jej ofiarach, co oznacza, że nie należy się spodziewać problemów. Nie radzi sobie z grypą B. .. jednak pierwotny pomysł to leczenie infekcji wirusowych. .. z AIDS też sobie nie radzi. Pacjenci Bodnara pokazują, że może ograniczyć liczbę ofiar przy kosztach i ryzyku mniejszym niż szczepionki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  GłębokaMyśl(2021-04-08)
 • Nieprzebadany tak samo jak szczepionki
 • Podobno działa także włożenie czosnku w pępek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  robi270(2021-04-08)
 • Lek może nie jest przebadany oficjalnie pod tym kątem, jednak niejednemu uratował już zadek przy ciężkiej postaci COVID. Zgon jest trochę bardziej niefortunny od wiadomych efektów ubocznych, tygodniowa kuracja to nie wieloletnie zażywanie.
 • A nieprzebadana szczepionka jest szczepionką?
 • @GłębokaMyśl - Amantadyna dopomina się badań klinicznych od maja 2020.Złożony wniosek przez prof. Rejdaka nie uzyskał akceptacji, bo podobne nie było pieniędzy(5mln a wybory kopertowe kosztowały 70mln). Dr Bodnar alarmował również nieustannie i zamiast wsparcia był i jest do tej pory atakowany. Decyzyjność min. Zdrowia jest zawrotnie szybka, bo dopiero z początkiem obecnego roku prof. Rejdak uzyskał pozwolenie, a za jakiś czas również zespół drugi z dr Bodnarem. W Elblągu w szpitalu będzie podawana amantadyna wybranym chorym na covid, by sprawdzić skuteczność leku. Wyniki podobno poznamy za rok.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  ukta 1(2021-04-11)