UWAGA!

Elbląg w żałobie

Elbląg, podobnie jak wszystkie polskie miasta, pogrążył się w żałobie narodowej po katastrofie w kopalni „Halemba". W południe słychać było wycie syren alarmowych, na budynkach użyteczności publicznej flagi państwowe zostały opuszczone do połowy masztu.

W imieniu mieszkańców Elbląga prezydent Henryk Słonina przekazał na ręce prezydenta Rudy Śląskiej kondolencje i wyrazy współczucia dla rodzin nieżyjących górników.
     - Łącząc się w tych tragicznych chwilach z rodzinami zmarłych górników oraz mieszkańcami Rudy Śląskiej, prezydent Elbląga zwraca się z prośbą do elbląskich zakładów oraz szkół o opuszczenie na okres żałoby flag na masztach - mówi Agnieszka Staszewska, rzecznik prasowy prezydenta. - Jednocześnie prezydent prosi elblążan, aby przekazywali wsparcie finansowe na rzecz ofiar tragedii. Wpłat można dokonywać na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej Nr 90 1560 1111 0000 9070 0011 6398 z dopiskiem „Halemba”.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Załoba wszedzie ale nie na naszym Zakichanym Elbląskim Portalu Zdejmijcie te kolory wstyd Nawet jest Allegro Czarno białe a my jak zwylke KOLOROWI bo od zawsze nikt nie umnie zmieniac szaty graficznej WSTYD
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zniesmaczony(2006-11-23)
 • popieram przedmówcę , mieszkłam 12 lat w zabrzu i wiem co ludzie przeżywają.
 • Oby te wpłaty trafiły tam gdzie powinny
 • Ja pracuję w firmie która buduje drogę wokół Elbląga. Mam wrażenie że dawno można było zapomnieć o budowie ronda w mieście i dalszych odcinków. Całe lato było upalne i niewiele się działo. Nawiązuję do wypadku w Halembie. Rzecz w tym że wszędzie rządzą księgowi których jedynym zadaniem jest szukanie oszczędności. Żałosne, ale efekty działalności księgowych są jak widać ewidentne. Może niech w końcu o robotach decydują fachowcy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Normalny(2006-11-23)
 • No wlasnie "portel" czemu mamy kolory??Czyzby przypadkiem nie powinnismy sie solidaryzowac z ofiarami wypadku??Moze ktos je zmieni tak abysmy nie musieli sie wstydzic na barwy czarno-biale??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ewelka(2006-11-23)
 • jacy Wy jesteście dziwni - przecież Portel od rana jest "czarno biały" !! www.portel.pl
 • szanowni piszacy- wszelkie pozory i tak są psa warte. liczą się tylko rzeczywiste dzialania i postawy.w obliczu tego najwiekszego dramatu zachowajmy powagę i dość tych drobnostek.
 • Bez sensu te żałoby. Umarło im się - szkoda. Podczas jednego długiego weekendu ginie na polskich drogach 3 razy tyle ludzi i nikt jakoś nie odwołuje imprez, nikt nie robi zrzutek na odszkodowania dla rodzin. ..a wszystko nakręcane przez media. Już nawet telewizora włączyć nie można, żeby nie zobaczyć tej kopalni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krystus(2006-11-23)
 • Zniesmaczony - jeśli Allegro jest na czarno-biało, to ja jestem daltonistą. A portEl od wczorajszego popołudnia zmienił tak jak wszystkie duże portale główną stronę.
 • Dlaczego na Caritas?????/nie dam złamanego grosza na kler....i tak przekręca,zróbcie spec.konto .....
 • Dlaczego nikt nie widzi że jest to jedna duża propaganda. Jak podkreślił Krystus są grupy ludzi wśród których liczba zabitych jest znacznie większa ale w ich przypadku wdowy nie dostaną dodatkowych pieniędzy, żadne portale nie zrobią się czarno-białe i znaczki TV czarne. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach (demokracji) też są równi i równiejsi. Całe te zamieszanie pokazuje specjalną dbałość rządu o górników, którzy nie od dziś stanowią grupę politycznie istotną. Nie znaczy to, że nie współczuje tym ludziom. Istotnie stała się duża tragedia ale rząd nie powinien specjalnie traktować wybranych grup społecznych, a mógłby się zająć skutecznością prawa, które i tak przysługuje i chroni rodziny tych górników, a więc zadbać o to by strona formalna (przysługującej ustawowo pomocy) trwała jak najkrócej. Aby ta wdowa dostała 10-go następnego miesiąca rentę aby jak najszybciej otrzymała odszkodowanie itd. itp., a nie jak po katastrofie w hali w Katowicach gdzie tą pomoc rodziny otrzymywały znacznie później.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  milton(2006-11-24)
 • Media natomiast niech odpuszczą tą szopkę, bo tym ludziom najmniej teraz potrzbny jest hałas i zamieszanie. Media powinny pilnować sprawy w późniejszym etapie aby ci ludzie faktycznie otrzymali tą pomoc w możliwie najkrótszym terminie i prawidłowej formie, a w razie nie jasności rozliczać publicznie osoby i organy odpowiedzialne o realizację przepisów prawa, które chroni tych ludzi. A skoro rząd chce sobie nabić punktów u całego społeczeństwa to albo niech nie uprzywilejowuje wybranych sobie grup tragicznie zmarłych albo udziela tej samej pomocy wszystkim tragicznie zmarłym. P.S. Ciekawe czy żona górnika, który zginął w kopalni w tym roku ale w samotności i bez wybuchu metanu też dostanie 30 tyś złotych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Milton(2006-11-24)