UWAGA!

Elbląscy harcerze rozpoczęli kolejny rok

 
Elbląg, Elbląscy harcerze rozpoczęli kolejny rok
fot. nadesłana

W słoneczną niedzielę w samo południe (25 września) rozpoczął się „Start Hufca”. Na Bryzę przybyło ponad 160 zuchów, harcerzy i wędrowników.

Uroczysty apel rozpoczynający rok harcerski poprowadził pwd. Sławomir Sękowski. Podczas apelu drużyny i gromady składały meldunki oraz odczytano rozkaz komendantki Hufca ZHP Elbląg – phm. Magdaleny Kasprowicz. Specjalne podziękowania za zaangażowanie i wspieranie działalności hufca skierowano do ks. Tomasza Wieczorka, który pełnił funkcję kapelana hufca oraz hm. Marty Sambor, która pełniła funkcję zastępcy komendanta. Na zakończenie apelu odśpiewano hymn ZHP.
       Po apelu, aby pokrzepić siły, harcerze zebrali się wokół ogniska i upiekli kiełbaski. Miło było patrzeć, jak wędrownicy i starsi harcerze przepuszczali bliżej ogniska zuchy i harcerzy. Wspólne pieczenie kiełbasek zacieśnia więzy. Po nabraniu sił rozpoczęły się harce. Każda z gromad i drużyn pokazywała swoje ulubione pląsy i zabawy. Były więc „grzybek”, „ninja”, „krasnoludki” i inne wymyślne zabawy. Uśmiechu było co niemiara. Na zakończenie odbyła się msza harcerska odprawiona przez ks. pwd. Jakuba Altmana.
       W tym roku prawie 500 zuchów, harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników działa w ramach gromad i drużyn na terenie miasta Elbląga. Zbiórki odbywają się w szkołach, w Harcerskim Ośrodku Wodnym „Bryza” oraz w Bażantarni. Zapraszamy chętne dzieci i młodzież na zbiórki harcerskie.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama