UWAGA!

Elbląski szpital w ekstraklasie

W ogłoszonym przez dziennik „Rzeczpospolita” rankingu najlepszych polskich szpitali publicznych wielospecjalistycznych i onkologicznych, wysoką, 11. lokatę zajął Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu. Z Tadeuszem Naguszewskim, dyrektorem ds. medycznych WSZ, rozmawia Andrzej Minkiewicz.

Andrzej Minkiewicz: W rankingowej punktacji uwzględniano kryteria jakości opieki, usług, uzyskane przez szpital certyfikaty, komfort pobytu i skargi wnoszone przez pacjentów. Tegoroczna 11. pozycja elbląskiego szpitala w rankingu sklasyfikowanych 100 polskich placówek szpitalnych oznacza spadek o sześć miejsc w porównaniu do rankingu z roku 2005. Porównując obie punktacje, tegoroczna jest wyższa o 22 punkty, a miejsce niższe. Co się stało?
     Tadeusz Naguszewski: Wszystkie szpitale idą do przodu, wszystkie inwestują. Mają być może hojnych darczyńców, może w ich obszarze działania są lepsze niż nasz Urzędy Wojewódzkie, które dotują te szpitale. Można też wnioskować, że Narodowy Fundusz Zdrowia bardziej dopieszcza te placówki kontraktami. Stąd takie ich usytuowanie na rankingowej liście. Ale postęp u nas w porównaniu do ubiegłego roku też jest widoczny.
     
     Elbląski szpital jest najlepszy w regionie, leczy nie tylko pacjentów z Warmii i Mazur, ale i z sąsiedniego Pomorza. Szpital ma wszystkie możliwe certyfikaty jakości. W tym roku zdobył certyfikat zachowania czystości i higieny podczas sporządzania i serwowania posiłków. Czyli jest dobrze. W rankingu po raz trzeci zwyciężyło Centrum Onkologii z Bydgoszczy. Czego zatem brakuje elbląskiemu szpitalowi do podium rankingu?
     My się nie ścigamy w tych rankingach, choć chcielibyśmy być oczywiście wysoko. Dla nas główną sprawą jest zadowolenie pacjenta. W ciągu ostatniego roku kosztem 4 mln złotych wymieniono stary sprzęt pracowni radiologicznej, z tego 3 mln zł pochodziły z pieniędzy unijnych. To dla pacjenta chcemy w przyszłym roku rozpocząć budowę nowego bloku operacyjnego, chcemy zbudować OIOM dla dorosłych. Planów jest mnóstwo, tylko wszystko jest podyktowane warunkami finansowymi. Liczymy jednak, że po tych kolejnych, dobrych miejscach, potwierdzających, że jesteśmy w krajowej ekstraklasie szpitali, Zarząd Województwa okaże się bardziej szczodry.
     
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Co byśmy zrobili bez tych pieniędzy unijnych!!?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Janusz Budziszewski(2006-10-24)
 • "sąsiedniego Pomorza"??? Jakiego sąsiedniego- przecież Elbląg leży na Pomorzu! To już nawet elbląski portal wypisuje takie bzdury :( Pozdrawiam!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jasiou(2006-10-24)
 • jasiou ty nieuku. Jakbys chodzil do szkoly to bys wiedzial ze Elblag lezy na warmii a nie na pomorzu. Oj kre...ów nie robią ale sami się rodzą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Radekxx3(2006-10-25)
 • Radekxx3 ja cie bardzo prosze, wez jakas madra mape i zobacz gdzie sa granice Warmii. Czego was teraz w szkolach ucza? pl.wikipedia.org
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Waldek(2006-10-25)
 • jezeli mowimy o czystosci to dlaczego na ojomie dzieciecym jest gronkowiec
 • Ten spadek w rankingu najlepszych szpitali w kraju to wynik zamknięcia Oddziału Psychiatrycznego i Oddziału Rehabilitacji, to wynik pogorszenia opieki nad Chorymi. Sale i gabinety po zamkniętym Oddziale Psychiatrycznym świecą pustkami, nikt z nich nie korzysta, są ogrzewane i oświetlane na próżno. Bogaty szpital stać na takie marnotrawienie publicznych pieniędzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rehabilitujący się(2006-10-25)
 • Opieka nad pacjętem pogarsza się bo brakuje personelu,ten który jeszcze pracuje więcej czasu zajmuje się biurokracją ( bo musi) ma coraz więcej obowiązków i zadań,a na pacjęta tego czasu coraz mniej,a i tak kierownictwo tej placówki nie docenia tego wysiłku.
 • Gratuluę wysokiej pozycji. Malkontentów jest wszedzie sporo, także i w Elblagu. Zamiast być dumnym z takiego miejsca zaraz wyciąga się na forum ciężką pracę wszystkich pracowników poza oczywiście dyrekcją. Wstyd. Na taki wynik pracuja wszyscy i może sie zdziwią złosliwi, nawet dyrekcja. Gratuluję jeszcze raz wszystkim pracownikom począwszy od salowych. Tak trzymać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nie dyrekcja(2006-10-25)
Reklama