UWAGA!

Elbląskie Dni Papieskie

 Elbląg, Elbląskie Dni Papieskie
(fot. Paweł Serocki)

W sobotę 14 października rozpoczęły się w naszym mieście obchody Dni Papieskich. Głównym punktem pierwszego dnia obchodów był bieg uliczny im. Jana Pawła II. Zobacz fotoreportaż.

Organizowane już po raz piąty elbląskie Dni Papieskie odbywają się pod hasłem „Jan Paweł II - Sługa Miłosierdzia”.
     14 października o godz. 14 z ulicy Mostowej elblążanie wystartowali do biegu Jana Pawła II.
     - Jest to chyba pierwszy, póki co, bieg uliczny imienia Jana Pawła II. Jego trasa liczyła około półtora kilometra, prowadziła przez ulicę Mostową, następnie przez dwa mosty, Bulwar Zygmunta Augusta i z powrotem. Bieg miał charakter open - mówi ksiądz Andrzej Kilanowski.
     Pierwszy dzień obchodów zakończył się o godz. 15 pod pomnikiem Ojca Świętego, gdzie odmówiono modlitwę o szybką beatyfikację Jana Pawła II.
     Kolejny dzień obchodów to poniedziałek 16 października. O godz. 20 w Katedrze św. Mikołaja odprawiona zostanie uroczysta msza święta o beatyfikację Jana Pawła II, całość zakończy się Apelem Jasnogórskim przy pomniku Ojca Świętego.
     W środę 18 października o godz. 18 w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się debata zatytułowana „Dialog, który jest konieczny i możliwy - wkład nauczania Jana Pawła II we wzajemne bycie razem muzułmanów i chrześcijan”. Debatę poprowadzi ks. Andrzej Kilanowski. Spotkanie rozpocznie się od inscenizacji fragmentów poezji, Biblii i Koranu w wykonaniu aktorów Teatru Dramatycznego. Kolejnym punktem wieczoru będzie dwugłos werbisty ojca Adama Wąsa oraz prof. Selima Chazbijewicza z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Na koniec uczestnicy spotkania złożą wiązanki pod pomnikiem Jana Pawła II.
     Z kolei w sobotę 21 października przy parafii Św. Trójcy odbędzie się turniej piłki siatkowej, a o godz. 17 w hali sportowej przy ul. Karowej rozpocznie się wyjątkowy koncert „Tu Es Petrus”.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama