UWAGA!

Elblążanie dobrze zdali maturę

Prezydent Elbląga otrzymał Raport Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z egzaminu maturalnego. - Raport ten potwierdził bardzo wysokie wyniki elbląskich maturzystów, którzy uzyskali z tegorocznej matury wyniki wyższe od średnich w kraju - komentuje rzecznik prezydenta Agnieszka Staszewska.

Wyniki elblążan są także wyższe od średnich wyników maturzystów w miastach podobnej wielkości. Wskaźnik zdawalności egzaminu maturalnego w Elblągu wynosi 85,7 proc., w tym w szkołach prowadzonych przez samorząd elbląski wskaźnik ten jest jeszcze wyższy - 86,3 proc. Średnia zdawalność w województwie warmińsko-mazurskim wynosi 77,5 proc., w Polsce - 79 proc., w Olsztynie - 80,5 proc., w Białymstoku - 83,2 proc., w Gdańsku - 81,4 proc., w Gdyni - 85,4 proc., w Spocie - 80,4 proc.
     - Szczególne powody do dumy mają maturzyści I i III LO. 100 proc. absolwentów tych szkół przystąpiło do egzaminu maturalnego i 100 proc. maturzystów zdało egzamin maturalny – dodaje Agnieszka Staszewska.
     Raport Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej przedstawia także wyniki elbląskich szkół z poszczególnych przedmiotów na tle wyników ogólnopolskich. Wyniki te zostały przedstawione w 9-stopniowej skali staninowej ustalonej na podstawie średnich wyników wszystkich szkół w kraju. I tak np. 33 maturzystów I LO, 15 maturzystów III LO oraz 14 maturzystów II LO uzyskało najwyższe wyniki z języka polskiego i języka angielskiego w ogólnopolskiej, 9-stopniowej skali staninowej.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama