UWAGA!

Elblążanie głosują, frekwencja 16,79 proc.

 Elbląg, Elblążanie głosują, podobnie jak mieszkańcy całego kraju, do godz. 21
Elblążanie głosują, podobnie jak mieszkańcy całego kraju, do godz. 21 (fot. AD)

Ta niedziela upływa pod znakiem wyborów parlamentarnych. Polacy wybierają posłów i senatorów. Głosowanie trwa od godz. 7 rano, spływają już pierwsze informacje dotyczące frekwencji. W Elblągu w południe wynosiła ona 16,79 proc., w województwie warmińsko-mazurskim 15,17 proc., zaś w kraju - 16,47 proc.

- Wybory rozpoczęły się punktualnie, o godzinie siódmej wszystkie komisje obwodowe otworzyły swoje lokale. Nie było zakłóceń ciszy wyborczej ani porządku, noc przebiegła też bez incydentów – mówi Maciej Cichosz, dyrektor Departamentu Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miejskim w Elblągu. - Frekwencja wyborcza w mieście  na godz. 12 wynosiła 16,79 proc. Kolejne dane poznamy po godz. 17 - dodaje dyrektor Cichosz.
       Frekwencja w kraju na godz. 12 wyniosła 16,47 proc. Najwyższa była w Białymstoku - 21,13 proc., najniższa w Sosnowcu - 15,14 proc.
       Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Państwową Komisję Wyborczą, system informatyczny PKW tym razem ma nie sprawiać kłopotów. Przeprowadzony w październiku test "wykazał poprawne działanie wszystkich modułów niezbędnych do zapewnienia prawidłowej obsługi informatycznej wyborów zarówno na poziomie komisji obwodowych, jak i okręgowych komisji wyborczych. Testy wykazały, że wydajność systemu zapewnia, ze znacznym marginesem bezpieczeństwa, sprawną obsługę informatyczną wyborów" - poinformował w komunikacie szef Krajowego Biura Wyborczego.
       Głosy jednak będą liczone także metodą tradycyjną: protokoły papierowe będą sporządzane na poziomie obwodowych komisji, skąd będą przesyłane do komisji okręgowych, a one po przeliczeniu głosów prześlą je do PKW.
       Głosowanie potrwa do godz. 21. Wiadomo już, że z powodu pożaru w lokalu wyborczym w Biskupinie, cisza wyborcza nie zostanie przedłużona.
      
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama