UWAGA!

Elblążanki tanecznymi mistrzyniami świata!

 
Elbląg, Elbląskie tancerki na najwyższym stopniu podium
Elbląskie tancerki na najwyższym stopniu podium (fot. Szkoła Tańca Broadway)

Reprezentantki elbląskiej Szkoły Tańca Broadway zdobyły złoty, srebrny i brązowy medal mistrzostw świata organizacji WADF w tańcu! Druga z elbląskich szkół - złoto i srebro. Zawody odbyły się w czeskim Libercu.

W mistrzostwach świata organizacji World Artistic Dance Federation wzięły udział dwie grupy ze Szkoły Tańca Broadway i każda stanęła na podium. Złoty medal wywalczyły połączone siły Latin Girls i Latin Stars, srebrny medal – w kategorii Large Teams zdobyła grupa Latin Stars, a brązowy – w kategorii Large Teams – Latin Girls. Wszystkie tancerki do zawodów przygotowywała Katarzyna Goszka.
       - Jestem dumna, że udało nam się przygotować aż dwie grupy do startu w tak poważnych zawodach - mówi trenerka. - Mamy już na swoim koncie Mistrzostwo Europy, przed nami rywalizacja o mistrzostwo świata - mówiła trenerka przed wyjazdem,
       - Nasza reprezentacja to aż 28 kobiet - mówi Ewa Kalka, dyrektor Szkoły Tańca Broadway. - Każda z nich ma na co dzień mnóstwo obowiązków, a mimo to udaje im się uczestniczyć w zajęciach, warsztatach i zawodach. To się nazywa pasja. Jestem z nich bardzo dumna.
       W zawodach startowały również tancerki Centrum Tańca Cadmans z Elbląga. Grupa Latino Cocca zdobyła złoty i srebrny medal. Więcej na temat medalistów napiszemy po ich powrocie do Elbląga. Gratulujemy!
      
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama