UWAGA!

Energa ostrzega - uwaga na burze i gradobicia!

W związku z zapowiadanymi na poniedziałek i wtorek (14 i 15 maja 2007 r.) m.in. na Żuławach Wiślanych burzami, które mogą wystąpić wraz z opadami gradu i silnym wiatrem, dochodzącym w porywach do 90 km/h, Koncern Energetyczny ENERGA zwraca się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu linii i urządzeń energetycznych.

Jak podaje Biuro Meteorologiczne Prognoz Morskich w Gdyni, dziś od godzin popołudniowych do wczesnych godzin rannych jutro w województwie pomorskim i na Żuławach wystąpią burze z intensywnym opadem deszczu, lokalnie możliwy grad. Prędkość wiatru w porywach 50-70 km/h, lokalnie około 90 km/h.
     Efektem działania żywiołu mogą być połamane gałęzie, utrudnienia w komunikacji, uszkodzenia budynków, straty w uprawach rolnych, zakłócenia pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie życia powodowane uderzeniami piorunów i zagrożenie pożarowe.
     ENERGA prosi mieszkańców terenów, na których wystąpić silne podmuchy wiatru, o zachowanie szczególnej ostrożności. Uszkodzone przez silny wiatr drzewa, mogą zrywać linie napowietrzne i powodować awarie urządzeń energetycznych.
     Prosimy o niezwłoczne zgłaszanie pogotowiu energetycznemu (numer tel. 991) wszelkich informacji o zauważonych uszkodzeniach, a szczególnie o zerwanych przewodach energetycznych. Jednocześnie z góry prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, gdyby - z racji dużej liczby dzwoniących jednocześnie - połączenie z dyspozytorem trwało dłużej niż zwykle.
     - Sygnały o wszystkich awariach na wysokim i średnim napięciu pogotowie energetyczne otrzymuje automatycznie. Jeśli zatem zauważymy, że prądu nie ma na całym osiedlu - możemy liczyć, iż dyspozytor dowie się o tym i sam skieruje do awarii specjalistyczną ekipę - informuje nas Marek Dymowski z Koncernu Energetycznego ENERGA SA Oddział‚ w Elblągu
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama