UWAGA!

Europejska „osiemnastka”

Elbląg, Urodzinowy znaczek Igi Zień z kl. VI c.
Urodzinowy znaczek Igi Zień z kl. VI c.

Już po raz drugi Szkoła Podstawowa nr 18 przystąpiła do akcji „Dzień Wiosny w Europie”. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bo związana z 50. rocznicą podpisania Traktatu Rzymskiego.

Imprezy odbywające się w ramach tego wydarzenia powinny być okazją do promowania dialogu i szeroko zakrojonej debaty między instytucjami europejskimi a obywatelami. Dlatego też w ramach imprez związanych z obchodami 50-lecia Traktatu, Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu przystąpiła (po raz drugi) do akcji „Dzień Wiosny w Europie”, której tematem przewodnim jest hasło „Razem od 1957 roku”.
     - Poprzez udział w Dniu Wiosny nasi uczniowie mają możliwość wypowiadania się na tematy europejskie - podkreślają nauczyciele „osiemnastki”. - Mogą podzielić się pytaniami i obawami dotyczącymi przyszłości Europy bezpośrednio z europejskimi politykami, którzy pragną ich wysłuchać. Akcja ta to również bank pomysłów, danie możliwości wielorakiej aktywności dzieci w edukacji związanej z Unią Europejską.
     Nasi najmłodsi w ramach obchodów Dnia Wiosny w Europie „odbyli” podróż po krainie baśni europejskich i przygotowali prace na konkurs „Bohaterowie baśni europejskich”, natomiast uczniowie klas IV-VI przystąpili do stworzenia oryginalnych, jubileuszowych znaczków w ramach konkursu „Mój urodzinowy znaczek”.
     A to nie koniec „europejskich” działań „osiemnastki”.
     - Przed nami Szkolny Dzień Europejczyka oraz realizacja działań „Mój prezent dla UE” i „Obrazy opowiadają historię” - dodają nauczyciele.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama