UWAGA!

Fala płynie z falą zmian

 
Elbląg, Fala płynie z falą zmian
(fot. Witold Sadowski)

Żeglarze i motorowodniacy z Ogniska Sportów Wodnych „Fala” rozpoczęli kolejny sezon. Chcą w tym roku jako pierwsi przetrzeć szlak do Kłajpedy, płynąc rzekami obwodu kaliningradzkiego. Wkrótce rozpoczną budowę nowego pomostu, a w najbliższych latach chcą zbudować z funduszy unijnych nową bazę żeglarską. Zobacz zdjęcia.

Ognisko Sportów Wodnych „Fala” jest jedną z najstarszych organizacji żeglarskich w mieście. Od lat promuje turystykę wodną, jednocześnie odkrywając nowe szlaki. Dwa lata temu wodniacy wyruszyli w dziewiczą podróż do Kłajpedy, przecierając szlak drogami śródlądowymi obwodu kaliningradzkiego. Udało im się dopłynąć aż do miejscowości Rybaczyj, tuż przy granicy rosyjsko-litewskiej.
       - Nie mogliśmy płynąć dalej, bo przy granicy nie było punktu odpraw. Dzięki temu, że przetarliśmy szlak, Rosjanie zdecydowali o utworzeniu w tym miejscu mobilnego punktu odpraw i w tym roku mam nadzieję będziemy mogli popłynąć dalej, aż do Kłajpedy, gdzie kończy się droga wodna E70 – mówi Stanisław Nowak, zastępca komandora OSW „Fala”.
       Rejs ma odbyć się latem. Tymczasem jeszcze przed wakacjami przy OSW Fala ma stanąć nowy 30-metrowy pomost pływający. - Mamy już wszystkie uzgodnienia z Urzędem Morskim w Gdyni. Pływający pomost z odnogami cumowniczymi będzie umieszczony wzdłuż szlaku żeglownego, przy naszej siedzibie. Dzięki temu będziemy więcej miejsc do cumowania – dodaje Stanisław Nowak.

  Elbląg, Wizualizacja nowej siedziby OSW Fala
Wizualizacja nowej siedziby OSW Fala (fot. OSW Fala)

Najważniejszym jednak celem żeglarzy i motorowodniaków jest zbudowanie nowoczesnej bazy w miejsce dotychczasowej siedziby. - Mamy nadzieję, że uda się zdobyć na ten cel pieniądze z kolejnego programu operacyjnego Warmia-Mazury. Mamy gotowy projekt i wizualizację. W nowej siedzibie mają być biura, hangary, miejsca noclegowe oraz restauracja z zapleczem. Całość ma kosztować 10 milionów złotych – dodaje Stanisław Nowak.
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama