UWAGA!

Fontanna Neptuna czy nowe tramwaje?

Elbląg, Póki co, to fotomontaż, ale kto wie.....
Póki co, to fotomontaż, ale kto wie..... fot.Henryk Mysliński arch.portEl

Naprawa chodników, budowa placów zabaw, remonty ulic, ale i odtworzenie Fontanny Neptuna czy wybudowanie placu do Street Workout - to pomysły, które elblążanie zgłaszali do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Do ratusza wplynęło 700 wniosków. Co ciekawe, aż 400 z nich dotyczyło wymiany taboru tramwajowego. Wszystkie propozycje zostaną umieszczone w ankietach i to sami mieszkańcy zdecydują, które wejdą w życie.

Zawnioskowano także m.in. o wybudowanie i odrestaurowanie tarasu widokowego na Gęsiej Górze, odtworzenie Fontanny Neptuna, poprawę wizerunku Amfiteatru, wykonanie makiety Starego Miasta, remont basenu kąpielowego, modernizację toru wrotkarskiego i boiska szkolnego, wybudowanie placu do Street Workout.
       Obecnie przed dyrektorami poszczególnych departamentów mnóstwo pracy – do 12 października muszą nie tylko szczegółowo zanalizować każdy wniosek, oszacować jego koszt, lecz często najpierw ustalić dokładną lokalizację terenu, którego wniosek dotyczy. Niejednokrotnie wiąże się to z osobistymi wyjazdami w teren.
       Do 17 października przygotowana zostanie lista wszystkich propozycji budżetowych możliwych do realizacji. Propozycje te zostaną umieszczone w ankietach a następnie dostarczone do mieszkańców naszego miasta, z podziałem na poszczególne okręgi wyborcze. Ankiety będą również dostępne elektronicznie na stronie Urzędu Miejskiego w Sekcji Mieszkańcy. Ostatecznie to elblążanie, poprzez ankiety, zdecydują, jakie zadania dot. budżetu obywatelskiego znajdą się w projekcie Budżetu Miasta na rok 2013.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • no i mieszkańcy którego okręgu mają zadecydować np. o fontanie neptuna czy sportowej oliwskiej, skoro to jest raczej ogólnomiejskie przedsięwzięcie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  karolg(2012-10-01)
 • Fontanna to fajny pomysl nowe tramwaje mniej realne bo to juz beda grube miliony
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Naptun(2012-10-01)
 • Tylko fontanny i tramwaje w głowie. A czy ktoś napisał aby przy szkole podstawowej przesunąć płot i zrobić zatoczkę postojową umożliwiającą bezpieczne wysiadanie dzieci z samochodów którymi są dowożone na lekcje ?Albo parking dla nauczycieli ? Dzisiaj stałem dłuższą chwilę w korku na ulicy Sadowej naprzeciwko szkoły bo zaparkowane tam samochody nauczycieli przekształciły tę ulicę w jednokierunkową. Nie szło wyjechać na Grunwaldzką. Hero.
 • Pulę na tramwaje to już z nawiązką zgarnął łolsztyn.
 • amfiteatr i taras widokowy na gęsie górze to wg. mnie super pomysły godne realizacji :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ploterek(2012-10-01)
 • zawsze jak czytam o inicjatywach obywatelskich, ktore miasto mialoby urzeczywistnic to przypomina mi sie serial www.youtube.com
 • A nie można by tych torów i tramwajów zlikwidować?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pociągi precz miasta(2012-10-01)
 • WYKOPAC Rządzących miastem z Ratusza. NATYCHMIAST, Mija zaraz 2 lata i tylko obietnice, likwidacja wszystkiego. NIC nie powstanie, nic nie zbuduje. N. G. ZOBACZYCIE.
 • Ty tam wyżej. Jak "nic nie zbudował". Nie widziałeś skrzyżowania koło ratusza ?
 • HERO- Jak chcą kupić nowe tramwaje, to masz pretensje że nie przesuną płotu. Jak przesuną płot, to będziesz miał pretensje, że nie zainwestowali w jakiś sierociniec. A jeśli zainwestują w sierociniec? Bezsens, przecież mogli kupić nowe tramwaje. .. I tak w koło. A ludziom którzy mówią że w mieście nic się nie dzieje, radzę chociaż wyjść raz na miesiąc z domu, bo przy tylu przebudowach trzeba być głuchym i ślepym żeby tworzyć tak bzdurną teorię, jakoby rządzący jedynie likwidowali. Oczywiście to, jak przebiegają owe remonty to inna sprawa, ale tworzy to zupełnie inne zarzuty.
 • Tylko fontanna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Fontanna(2012-10-01)
 • Fontanna musi być obowiązkowo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dfghjk(2012-10-02)
Reklama