UWAGA!

Foto-przecieki

Elbląg, Foto-przecieki

Na stronie internetowej warmia.mazury.pl pojawił się harmonogram pracy fotoradarów na październik, wykaz obejmuje miejscowości w okolicach Elbląga. Teraz wystarczy sprawdzić, gdzie i w jakich godzinach będzie czynny fotoradar, żeby uniknąć mandatu.

Informację można znaleźć na stronie http://bip.warmia.mazury.pl. Na stronie znajduje się wykaz miejscowości wraz z datami i konkretnymi godzinami pracy poszczególnych fotoradarów. Okazuje się, że GPS czy wynalazki typu „antyradary” wcale nie są potrzebne, wystarczy wydrukować sobie ten wykaz. Co ciekawe, informacja została udostępniona przez Urząd Gminy Gronowo Elbląskie wraz z adnotacją, że harmonogram został zatwierdzony przez Komendę Powiatową Policji w Elblągu, a także z obowiązującym okresem – od 1 do 31 października.
       – Nie od nas wyszła ta informacja. My nie stosujemy takich praktyk. Poza tym informacja nie pojawiła się na naszej stronie – wyjaśnia sierżant Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.
       Policja zajmie się tą sprawą, by ustalić jak doszło do tej pomyłki. Warto dodać, że posiadanie antyradarów jest karane jako wykroczenie, a sprzedaż w Internecie kwitnie. Natomiast jeśli chodzi o podobne publikacje w Internecie, to nie ma jasno sprecyzowanego prawa w tym zakresie. Dotychczas artykuł przeczytało ok. 600 osób. Pozostaje pytanie, ilu kierowców skorzystało z harmonogramu pracy fotoradaru.
      
      
Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ja mam taka zabawkę i fotoradarów się nie boje, system połączony jest z antyradarem więc informuje wcześniej o radarze. www.youtube.com
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Speed Driver(2009-10-12)
 • Mam wrażenie, że straż gminna powstała tylko po to żeby gmina miała możliwośc zakupienia fotoradaru, a co za tym idzie kasowała pieniądze z mandatów. Nic nam - mieszkańcom gminy, nie wiadomo o innych działaniach tej jednostki. Tylko podziwiać decydentów w gminie za pomysł łatwego źródła dochodów.
 • wtystarczy Beltronics RX65e ktory wykrywa radary z 400 500 metrów :)
 • Napewno wielu, a psy to niech zajmą sie łapaniem złodzieji, a nie czekają aż im za rękę sie przyprowadzi ich
 • A nikt nie pomyślał, że to może być podpucha, żeby kierowcy w kartką w ręku na pewniaka jeździli na tej trasie, a tu zaskoczenie i pstryk. Ktoś zawierzył "niby przeciekom". Gdyby to był przeciek to dawno zostałby usunięty ten dokument ze strony. Pozdrawiam tych co sugerują się tym "rozkładem jazdy" :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nie ufam mundurowym(2009-10-12)
 • Popieram działania gminy. Ile osób musiało stracić życie przez kierowców idiotów. A teraz wszyscy zwalniają wjeżdżając do Jegłownika. Wszystkie gminy powinny zainwestować w fotoradary.
 • Gminy, takie jak Miliejewo i Gronowo Elbl. swój cały budżet opierają na fotoradarze, jedna banda. Janosik napadał przejeżdżających przez jego teren z ciupagą, ta zgraja z radarem. Po to stworzyli te swoje tzw. straże żeby łupić kierowców, nie po to żeby dbać na przykład o czystość w gminie. Radary ustawiają tam, gdzie najwiącej nakoszą, a nie tam, gdzie dochodzi do wypadków, nie ma to nic wspólnego z bezpieczeńtwem na drodze. Stoją na równych szerokich prostych, gdzie inny cwaniak postawił ograniczenie do 40 km /h. Radary policyjne stoja tam, gdzie jest niebezpiecznie, bo policja nic z mandatów nie ma. Wójt swoje maszynki do pieniędzy stawia tam, gdzie idzie zarobić. - REPUBLIKA BANANOWA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  OBYWATEL(2009-10-12)
 • Ciekawe, ze portel opublikowal URL tej informacji. W ten sposob redakcja przyczynila sie do "podniesienia" kultury i bezpieczenstwa jazdy we wsi elbalg i okolicach. Widac, ze w pogoni za popularnoscia, wydawcy portelu gotowi sa na wszystko
 • "Teraz wystarczy mogą sprawdzić. .. " Kali moja Twoja
 • to jest bip (jak sama redakcja pisze - bip gronowa elblaskiego, a nie portalu wrota warmia mazury) to sie chyba rozni: bip pisza urzednicy tej gminy a nie urzad marszałkowski
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  internauta(2009-10-12)
 • Wójt dotrzymał słowa!!! Gmina ma zarobić 300.000.00 na fotoradrze i nie karać swoich, dlatego opublikowano ten rozkład jazdy i z pewnością rozesłano do sołtysów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Aborygen(2009-10-12)
 • gronowo szaleje. .. :):)
Reklama