UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Elbląg obumiera od lat i zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni. Kolejni prezydenci to głównie politycy nie managerowie czy ekonomiści. Nie mają bladego pojęcia jak pchnąć to miasto na drogę rozwoju. Nie rządzą a zarządzają powierzonym majątkiem. W efekcie mamy wielomilionowe inwestycje, które dochodów nie generują. Turystyka może generować dochody i generuje w wielu miejscach ale trzeba posiadać ciekawe atrakcje turystyczne. A u nas - basenu (aquaparku)nie ma, nawet Góry Chrobrego nie można reanimować. Terkawka nie ruszona. Promocja inwestycyjna leży na łopatkach. Dopóki u steru miasta nie będzie managera a jedynie polityczni urzędnicy jak Wilk czy Wróblewski to miasto będzie upadać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  anonymus75(2020-05-15)
 • @anonymus75 - Prezydenci nie muszą się znać. Powinni jednak zatrudniać menedżerów, którzy potrafią kreatywnie zarządzać, a nie jedynie rządzić, rozporządzać i nieudolnie administrować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  FunH2O(2020-05-15)
 • @FunH2O - Ale przecież nikt nie wie lepiej niż oni, a właściwie niż on. To jak może pracować tam ktoś mądrzejszy niż oni/on
 • @FunH2O - Gada jak człowiek z Ełku, polać mu
 • @FunH2O - Poważny błąd w rozumowaniu. Prezydent miasta musi być człowiekiem o nie kwestionowanych sukcesach zawodowych na polu gospodarczym, musi mieć wizję jego rozwoju i musi wytyczać kierunki tego rozwoju. Natomiast cecha charakterystyczną dla polskich samorządów jest obsadzanie ważnych stanowisk ludzmi politycznych układanek lokalnych dla których głównym celem jest jak najdłuższe przetrwanie. Bo w istocie głównym zajęciem lokalnej i nie tylko lokalnej władzy nie jest tworzenie ale wydatkowanie budżetowej daniny składanej w ofierze przez podatnika i życie na jego koszt.
 • Pozwolę nie zgodzić się do końca. Prezydenta wybiera lud. Może zdarzyć się tak, że wybiorą dobrego leśnika w sercu Śląska, albo znamienitego hutnika w Trójmieście. I wcale nie jest powiedziane, że dokonano złego wyboru. Ważne jest przede wszystkim, by taka osoba otoczyła się specjalistami w określonych dziedzinach, którzy zostaną wyłonieni w rzetelnie przeprowadzonych procedurach konkursowych. I są na rynku firmy, które takie konkursy przeprowadzają, ale może pojawić się problem. Co zrobić by wygrał swój, jeśli nie jest najlepszy. Lepiej niestety skorzystać z otwartej furtki: "powołać i sprawa załatwiona". .. niestety
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  FunH2O(2020-05-15)
Reklama