UWAGA!

Gimbusy pod kontrolą

 
Elbląg, Gimbusy pod kontrolą
(fot. KMP w Elblągu)

Policjanci z ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem „Gimbus”. Kontrolują autobusy wynajmowane do przewozu dzieci i młodzieży do szkół.

Wczoraj (3 października) funkcjonariusze sprawdzili 4 gimbusy, wszystkie były w dobrym stanie technicznym. Ogółem we wrześniu br. policjanci skontrolowali blisko 50 pojazdów. Na szczęście wśród kierowców nie było nietrzeźwych. Nie było także poważnych usterek, czy szczególnych zaniedbań technicznych.
       Najczęściej spotykane usterki podczas kontroli autobusów to: niesprawny układ kierowniczy, nadmiernie zużyty bieżnik opon, wyciek oleju z zespołu napędowego, usterki oświetlenia zewnętrznego lub brak oznakowania, że jest to pojazd przewożący dzieci.
       Kontrole autobusów prowadzone są przez policjantów również w ramach ich codziennej służby.
      
KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • żaba?
 • proponuje skontrolować przepełnione busy 20-sto osobowe jadące z Elbląga do Tolkmicka około godziny 15-16 z uczniami wracającymi ze szkół. Ludzie się tam cisną jak sardynki w puszce.
 • no żaba a któż by inny. najbardziej medialny policjant z srd :)
 • Patrz, patrz zaraz wyskoczy ptaszek.
 • Tych pieprzonych gimbusów to nigdy nie będziecie mieć pod kontrolą, tylko chleją, palą, przeklinają i ćpią dopalacze na potęgę tudzież marichułanę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  troll_hyhy(2012-10-04)
 • A wiecie co jest najciekawsze? Pan policjant obejdzie autobus, posłucha czy nie ucieka powietrze z układu hamulcowego (chodzi o pneumatykę) i jeżeli nic nie słychać autobus może jechać dalej. Sprawdzi stan trzeżwości kierowcy dokumenty autobusu i kierowcy i po kontroli. To, że w tylnym moście na bębnach hamulcowych nie ma okładzin hamulcowych to pryszcz. Żaden policuś na słuch nie jest w stanie określić czy z tyłu są sprawne hamulce( z przodu również). A wiem że często nie ma. Hamuje przód i jest OK. Takie palenie głupa zawsze mnie irytuje. Od kontroli stanu technicznego jest stacja diagnostyczna a nie pan policjant sprawdzający na oko i ucho autobus. I to jest w tym wszystkim chore. Durni rodzice wzywający drogówkę do skontrolowania autobusu przewożącego przedszkolaków są szczęśliwi że autobus jest sprawny a tymczasem autobus ma niesprawne hamulce! ŻADEN POLICJANT BEZ KONTROLI NA STACJI DIAGNOSTYCZNEJ (ROLKI) NIE JEST W STANIE OKREŚLIĆ CZY AUTOBUS JEST SPRAWNY!!! Sam byłem świadkiem takiej kontroli przez policjantów i moje argumenty nie dotarły do świadomości rodziców.
 • toś się gównojadzie bez sensu rozpisał
 • To w tylnym moście są bębny z okładzinami hamulcowymi? No No, ciekawe, ciekawe. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  przedni wiadukt(2012-10-04)
 • Wszędobylski krasnal ogrodowy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jamess(2012-10-04)
Reklama