UWAGA!

Głodne dzieci czekają

2009-09-23
Aktualizowany 2009-09-26 09:31
Elbląg, Głodne dzieci czekają

Już po raz kolejny elbląski Bank Żywności, uczestniczący w akcji „Podziel się posiłkiem”, zaprasza elblążan do udziału w zbiórce żywności. Odbędzie się ona w dniach 25-26 września w sklepach sieci Biedronka oraz w hipermarkecie E. Leclerc.

Zbiórka ma na celu zgromadzenie jak największej ilości produktów spożywczych z długimi terminami przydatności do spożycia, które posłużą później do przygotowania posiłków dla potrzebujących dzieci w całej Polsce. W tym roku zbierane będą: olej, cukier, ryż, makaron, płatki śniadaniowe, odżywki dla dzieci, dżemy, soki, konserwy.
       Zebrane produkty trafią do magazynów Banków Żywności. Zostaną w nich zważone i posegregowane, a następnie przekazane organizacjom i instytucjom współpracującym z Bankami Żywności, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci. Są wśród nich szkoły, świetlice, domy dziecka, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży.
       -W Elblągu zgromadzoną żywność Bank przekazuje przede wszystkim potrzebującym rodzinom wielodzietnym. Podarowane produkty trafiają do świetlic terapeutycznych, stołówek Środowiskowego Hufca Pracy i ośrodków szkolno-wychowawczych. Dlatego prosimy o przekazywanie słodyczy, które będzie można rozdzielać wśród dzieci w czasie zajęć – powiedziała Teresa Bocheńska, prezes Banku Żywności w Elblągu.
       To nie pierwsza akcja Elbląskiego Banku Żywności, która ma na celu wspomaganie niedożywionych dzieci. Oprócz świątecznych zbiórek żywności, Bank uczestniczy m.in. w akcji zbierania płodów rolnych czy w programie „Napełniamy talerzyk”.
       W ubiegłym roku w Elblągu tylko w sklepach sieci Biedronka w ramach akcji „Podziel się posiłkiem” zebrano około 2,2 tony żywności o wartości 8,6 tys. zł.
       W zbiórce będą uczestniczyć uczniowie Gimnazjum nr 9 i Zespołu Szkół Gospodarczych, którzy poświęcą swój czas, pomagając uboższym kolegom.
       Współorganizatorami są: Stowarzyszenie Antynarkotyczne KARAN, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenie Organizatorów Pomocy Społecznej, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 i Środowiskowy Hufiec Pracy.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Kiedyś żebractwo było zabronione, nie wiem jak jest obecnie. Może tym problemem zajmie się nasz kochany rząd. Przecież 50 % mojej pensji to idzie jak w rynsztok. Wojenki są wazniejsze od dzieci ?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    STARY DINO(2009-09-23)
  • Florek, ty jako odpasiony tym tematem się zajmij.
Reklama