UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Bardzo mało się mówi ,praktycznie pomija zupełnym milczeniem to,jak ci robotnicy zachowywali się w ciągu tych kilku dni grudnia. Widziałem dosłownie jedno zdjęcie nieopatrzone komentarzem kompletnie zniszczonego i okradzionego sklepu. Wiadomo,że kilka budynków poszło z dymem. Na ta drugą stronę medalu zwróciłem uwagę oglądając film Kieślowskiego o protestach robotniczych w Radomiu. Tam protestujący bohaterski tłum robotników nie wygląda tak łagodnie jak to się przedstawia w 99.9% świadectw z tamtych czasów: jest groźny,nieobliczalny i przerażający. Być może w grudniu 1970 tłum też podpalał,niszczył,kradł i stwarzał zagrożenie życia dla innych. Nie usprawiedliwiam PRL,bo dla mnie każda sekunda trwania tego ustroju woła o pomstę do nieba
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    13
    3
    Tksam(2019-12-17)
  • Do Tksam.Tu masz racje.Tlum byl Grozny,podpalano kioski Ruchu,Dawny Feniks podpalony, ul.1 Maj pachniala perfumami Bo rozbity sklep z kosmetykami,inner sklepy tez zrujnowane,juz nie pamietam jakie,ale chyba z TV I jakis sklep z odzieza,ludzie wynosili wszystko,no I ganiajaca ich milicja uzywajaca gazu I palek ,wybite szyby w wystawach,stojacy czolg na krzyzowce 1 Maj ; 12 Luty ktory raz wystrzelil ze slepaka I zas wylecialy szyby,drugi czolg przy dworcu Eg Zdroj.Ale moim zdaniem to tlum mial racje ze byl wkurzony,wszystkie sklepy byly panstwowe nie bylo prywatnych,wladza nie wyszla do tlumu,byla schowana za plecami milicji I ORMO,a przeciez to milicja I wojsko strzelalo do ludzi DLA tego tez wszystko co bylo utozsamiane wladza ludowa m.in.sklepy,biura bylo niszczone,no Bo co? Ceny w gore I to przed swietami I w dodatku nie ma z Kim rozmawiac.! Gomulka po prostu przegial ludzi ponioslo.Garbusiarz cyklista
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    10
    2
    Zbyszek1(2019-12-17)
Reklama