UWAGA!

Grzegorz Nowaczyk ma stabilną większość

Elbląg, Grzegorz Nowaczyk ma stabilną większość
fot. Anna Dembińska

Przed dzisiejszą (9 grudnia) sesją Radu Miasta Elbląga przewodniczący Klubów Radnych Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej na krótkiej konferencji prasowej przekazali mediom komunikat – deklarację trwałej współpracy w Radzie. 12 radnych PO i sześciu SLD daje Grzegorzowi Nowaczykowi bardzo bezpieczną większość w 25-osobowej Radzie Miasta Elbląga.

Przewodniczący Klubów Radnych: PO Antoni Czyżyk i SLD Henryk Horbaczewski przekazali dziennikarzom komunikat następującej treści:
       „Mając na względzie przede wszystkim dobro mieszkańców Elbląga oraz rozwój miasta, postanowiliśmy – Klub Radnych Platformy Obywatelskiej oraz Klub Radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej – współpracować w Radzie Miasta Elbląga. Dołożymy wszelkich starań, by wspólnie skutecznie budować lepszą przyszłość dla Elbląga. Naszym Wyborcom dziękujemy za zaufanie.”
       Dziennikarze pytali o cenę tej koalicji, konkretnie o to, czy SLD przepadnie jedno ze stanowisk wiceprezydenta.
       – My rozmawiamy jako kluby radnych i pozostawiamy decyzje, co do obsady stanowisk wiceprezydentów, nowo wybranemu prezydentowi – stwierdził Antoni Czyżyk
       – My takich żądań nie stawialiśmy – odpowiedział Henryk Horbaczewski. – Klub Radnych SLD uznaje autonomię i uprawnienia prezydenta, także jego prawo do dobrania sobie ludzi najbardziej mu odpowiadających, najbardziej zdolnych skutecznie realizować jego założenia programowe.
       – Proszę zwrócić uwagę, że nigdzie nie użyliśmy słowa „koalicja” – przekonywał Antoni Czyżyk. – Wybory skończyły się i wszystkie sprawy polityczne skończyły się z chwilą wyboru radnych. Uznaliśmy, że jako radni i mieszkańcy Elbląga chcemy ze sobą współpracować. Zbieżność niektórych punktów naszych programów powoduje, że usiedliśmy do stołu po to, żebyśmy mogli nad tymi punktami wspólnie pracować i realizować w Radzie Miejskiej.
       – Najważniejsze rzeczy, nad którymi się trzeba skupić już od samego początku, to kontynuacja tych inwestycji, które są rozpoczęte, realizacja tych, które są przygotowane i, co jest chyba najistotniejsze, rzeczowa, bardzo pogłębiona i rzetelna analiza stanu finansów miasta – wymieniał Henryk Horbaczewski.
       Dziennikarze pytali, czy oba kluby brały pod uwagę inne rozwiązania.
       – Wydaje mi się, że elblążanie wskazali w wyborach dwa największe ugrupowania – to Platforma Obywatelska i na drugim miejscu Sojusz Lewicy Demokratycznej – odpowiedział Antoni Czyżyk. – Wobec tego te dwa ugrupowania powinny wziąć na siebie ciężar podejmowania w Radzie Miasta decyzji i współodpowiedzialności za te decyzje.
       A Henryk Horbaczewski: – Sojusz Lewicy Demokratycznej nie brał pod uwagę innego rozwiązania.
       Dziennikarze dopytywali, czy jest to koalicja, sojusz. A może bardziej cywilizowany sposób zapewnienia sobie większości do ważnych głosowań, niż „wyszarpnięcie” dwóch radnych z innych klubów, jak to miało miejsce przed czterema laty.
       – Bardzo trafne określenie – cywilizowany sposób – podchwycił Henryk Horbaczewski. – Stawiając kropkę nad „i”, chodzi o stworzenie wiarygodnej, stabilnej i nienaruszalnej większości w Radzie Miasta. Proszę bardzo, Państwo możecie używać określenia „koalicja”, my deklarujemy gotowość pełnej, wiarygodnej współpracy.
      
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A ja się pytam, gdzie jest stadion?! gdzie jest aquapark?! gdzie są inwestorzy?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  no gdzie?!(2010-12-10)
 • V-ce zostana Piotr Derlukiewicz i Monika Stando
 • To ja już czepek sobie nowy kupiłem już mknę do tego aquaparku a tutaj zonk. .. Jeszcze nie wybudowany. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ojojojoj jak mi przykro(2010-12-10)
 • A mnie podoboała się postawa Nowaczyka na meczu piłki ręcznej PGNSuper ligi musi krócej mówić, o dziewczyny mają mikrocykl do meczu ale to przyjemne, że prezydent miasta jest na meczu !!!! a na niego głosu nie oddałem
 • To po to glosowalem na SLD, zeby teraz pana Horbaczewskiego zobaczyc obok Wielkiego Tancerza? Sorry, to bylo moje ostatnie glosowanie na SLD. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rozczarowany...(2010-12-10)
 • To jest koniec lewicy w Elblągu. Pan H. zwolennik P. WGD, sprzedał się za srebniki. Nie ma już ludzi uczciwych. Więcej nie głosuję, bo po co ?
 • hoststyle1 Czepek?. Ja kupilem narty i na Chrobrego smigam. Ciekawe co mnie czeka?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hoststyle1(2010-12-10)
 • po co to mydlenie oczu, jest to koalicja Nowaczyka z Dziewałtowskim, którzy są liderami PO i SLD w Elblągu. Obciach i oszustwo wyborców. He he - idzie nowe. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2010-12-10)
 • Jesli ta koalicja bedzie słuzyc miastu, a nie zaspokojeniu ambicji polityków, to jestem "za".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niepodpiS(2010-12-10)
 • Wydawało mi się że wyborca to człowiek pełnoletni i odpowiedzialny za swoje decyzje. Gdy teraz czytam te głupie komentarze to utwierdzam się w przekonaniu, że z ta pełnoletnością i odpowiedzialnością to totalna bzdura. Jak można było uwierzyć ze Nowaczyk i PO to inna półka niż SLD. Nie od dziś wiadomo, że ta śmieszna partyjka jaka jest PO to nic innego jak SLD-bis. Przecież w ich szeregach jak grzyby po deszczu rosną przemalowani z czerwonego na różowo komuniści. Tak dzieje się w kraju a w naszym mieście to nawet ogniem tego by nie można było wypalić. Gratuluję wam "trafnego" wyboru wyborcy elblążanie. Od nowego roku płaczcie i płaćcie i nie narzekajcie. Tylko dlaczego ja muszę cierpieć za waszą głupotę?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblażanin od urodzenia(2010-12-10)
 • Panowie. Rozpoczynacie swoją działalność publiczną od kłamstw. Od dawna wiadomo, że między PO a SLD istniało porozumienie mające na celu obalenie Prezydenta Słoniny, który miał dość rozdawania synekurek dla pociotków Waszych działaczy - ciekawe by były wspomnienia Pana Słoniny na ten temat. Po zrealizowaniu tego porozumienie przybrało formę koalicji SLD i PO czy jak to nazywacie współpracy. Panowie gorąco namawiam - uderzcie się w pierś i idźcie do spowiedzi to może to kłamstwo zostanie Wam wybaczone.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  seniorek(2010-12-10)
 • To jest wiadome że Horbaczewski jest teraz na topie bo popiera go WGD. TEN DZIWAK ZAWSZE MUSI SOBIE KOGOŚ PODPORZĄDKOWAĆ. Trafia na ludzi żądnych stanowisk. My go znamy nasze dzieci uczył, żaden z niego nauczyciel i polityk. Partie zmienia jak większość. Ale co się dziwić jemu przecież w tamtej kadencji wice był niejaki Tomczyński to był śmiech. Z PIS przeszedł do SLD i w nagrodę dostał stanowisko wice. Wiadomo że trudno go porównać z Horbaczewskim bo niestety różnica intelektualna między nimi jest ogromna, wiadomo na korzyść obecnego. Tamten też pisowiec tu nie chodzi o dobro miasta tylko o własną kieszeń. Gdyby coś sobą reprezentował to wiadomo i dobrze że udało mu się zostać radnym bo inaczej odgarniał by śnieg, którego mamy tak dużo to miałby pracę. Kogo my tu mamy. Smutasy
Reklama