UWAGA!

Gustaw "klika" w foteliku, a twoje dziecko?

 
Elbląg, Maskotka-pancernik Gustaw ma przypominać o konieczności przewożenia dzieci w fotelikach
Maskotka-pancernik Gustaw ma przypominać o konieczności przewożenia dzieci w fotelikach (fot. KMP Elbląg)

Policjanci z elbląskiej drogówki przeprowadzili wczoraj (25 września) działania pod nazwą „Pasy”. Spośród 67 skontrolowanych pojazdów, 18 kierujących nie używało pasów bezpieczeństwa. Najmłodsi dostawali od funkcjonariuszy maskotki pancernika Gustawa. Mają one przypominać o konieczności przewożenia dzieci w fotelikach z zapiętymi pasami, niezależnie od długości trasy.

W razie drogowego wypadku masa ciała kierowcy oraz pasażerów w wyniku działania siły bezwładności może wzrosnąć nawet kilkunastokrotnie. Dzięki pasom bezpieczeństwa masę tą można utrzymać w jednym miejscu, a tym samym ograniczyć skutki i obrażenia powstałe w wypadku. Podczas wczorajszych działań policjanci z ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie obowiązku korzystania z pasów. Przez cały dzień trwania akcji funkcjonariusze skontrolowali 67 pojazdów. 18 kierowców nie używało pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli najczęściej tłumaczyli, że nie zapięli pasów z uwagi na niedużą odległość, pokonywaną samochodem lub po prostu zapomnieli. Akcja ma uświadamiać konieczność przewożenia dzieci w fotelikach z zapiętymi pasami, niezależnie od długości trasy. Policjanci nie tylko pouczali ale również musieli karać mandatami rodziców lekceważących bezpieczeństwo swoich pociech.
       Przypominamy pasy to przede wszystkim bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich ich nieużywanie może skutkować poważnymi obrażeniami, a nawet śmiercią.
       Zgodnie z taryfikatorem za brak pasów kierowca może otrzymać mandat w wysokości 100 zł i 2 punkty karne.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama