UWAGA!

Hala sportowa-marzenie faktem w Nowakowie

Zespół Szkół w Nowakowie wzbogacił się o nową, bardzo funkcjonalną halę sportową. Obiekt ma być oficjalnie przekazany do użytku dzieciom i młodzieży w piątek 12 października przy okazji Gminnych Dni Edukacji.

Niewiele osób z lokalnej społeczności pamięta, że siedmioklasowa szkoła w Nowakowie rozpoczęła działalność w roku 1946 w małym drewnianym domku. Dopiero w roku 1958 dzieci przeniosły się do bardziej funkcjonalnego na owe czasy nowego obiektu, który w 1983 roku dotknęła klęska powodzi, jakiej doznała cała Wyspa Nowakowska. Obiekt był w kolejnych latach przebudowywany, a od roku 2005 było wiadomo, że zbudowana zostanie przy nim hala sportowa. Kubaturowo przypomina ona halę sportową przy elbląskiej Szkole Podstawowej nr 12. Powstała kosztem 6 083 623 zł, a złożyli się na to Ministerstwo Edukacji - 1 100 000 zł, Europejski Bank Inwestycyjny - 2 000 000 zł, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - 167 000 zł, a przede wszystkim Budżet Gminy - 2 816 623 zł.
     - Od 1 września 2007 r. jestem dyrektorem Zespołu Szkół w Nowakowie, w którym naukę w szkole podstawowej i gimnazjum pobiera 236 uczniów, a kształci ich 25 nauczycieli - mówi Bogusław Milusz. - Hala sportowa była od lat marzeniem uczniów, nauczycieli i mieszkańców Wyspy Nowakowskiej. Teraz wszyscy mamy powody do wielkiego zadowolenia. Hala posiada sztuczną nawierzchnię i ma wymiary pozwalające na rozgrywanie meczów piłki ręcznej, koszykówki, piłki siatkowej. Na widowni są 104 miejsca siedzące, a ponadto obiekt ma zaplecze socjalne. Pozwoli to na znaczne rozszerzenie zakresu zajęć pozalekcyjnych, rozbudzenie zainteresowań sportowych mieszkańców wyspy, a także na organizację halowych imprez sportowych.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Buduje sie w osciennych wiosjkach hale, boiska ze sztuczna nawierzchnia, a elblaski sport ma tragiczne warunki treningowe...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  ConcaHools(2007-10-06)
 • a, czym się różni sport w miescie od sportu na wsi ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  wiochmen(2007-10-07)
 • Akiedy w Elblągu gimnazjum przy ul. Loniczej i szkoła podstawowaprzy ul. Browarnej będzie miała halę sportową
 • Jak chodziłem 10 lat temu do sp7(browarna) to miała powstać hala sportowa. Mineło 10 lat i wciąż miasto obiecuje - ale niestey nie halę sportową a tylko salę sportwą!!!!! A przy ul. browarnej jest już gimnazjum i chłopcy po 180cm wzrosty mają do dyspozycji korytarz albo pustą klasę nazywaną salą gimnastyczną!!! Z tego co wiem w gimnazjum na lotniczej uczy się ponad 300 uczniów a w gimnazjum na browarnej ponad 400 uczniów w NOWAKOWIE PIENIĄŻKI SIĘ ZNALAZŁY (dla małej szkoły-brawa dla samorządowców z nowakowa) a W ELBLĄGU WCIĄŻ NIEMA
 • Hala bez basenu to jak Lepper bez wideł....dziękuje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wkurzony(2007-10-07)
 • Brawo dla samorządowców z gminy Elbląg, bo szkołę w Nowakowie prowadzi Gmina Elbląg. Gratulacje dla Wójta!!!
 • Kolejne dobre działania Wójta na rzecz oświaty!!! A co teraz panie Wójcie? Może jakiś basen w gminie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkanka gmin(2007-10-07)
 • co pan na to panie prezydencie elbląga - okazuje się że jakoś mozna
 • Bsen w hali sportowej??!! chyba zartujecie takie cos to tylko w szkolach w USA!! ale napewno nie w polsce a co dopiero w elblagu hahaha dobry zart! jak dalej pis bedzie zadzil i nic nir robil przytym to za 2-3 lata wogole szkol nie bedzie bo piniążkow ni ma! i ni bedzie!
 • W Elblągu rządzi SLD
Reklama