UWAGA!

Harcerskie spotkanie pokoleń

Elbląg, Harcerskie spotkanie pokoleń

Z okazji 60-lecia Związku Harcerstwa Polskiego w Elblągu dziś o godz. 17 w Galerii El odbędzie się „Spotkanie pokoleń”. Na uroczystość harcerze zapraszają seniorów, zasłużonych instruktorów ZHP, obecnych harcerzy, wszystkich przyjaciół organizacji oraz wszystkich zainteresowanych historią harcerstwa.

- 60-lecie ZHP na Ziemi Elbląskiej jest świetną okazją do spotkania pokoleń, wspomnień, a także refleksji na temat harcerstwa czy też do analiz historycznych – piszą organizatorzy spotkania.
     Spotkanie rozpocznie się od projekcji filmu „Elbląg w roku 1945”, przygotowanego przez Stefana Mulę i Telewizję Elbląską. Komendant elbląskiego Hufca ZHP harcmistrz Adam Krause przywita uroczyście wszystkich zebranych oraz wręczy podziękowania i wyróżnienia najstarszym elbląskim instruktorom. Następnie goście zobaczą film „60 lat ZHP na Ziemi Elbląskiej” zrealizowany przez Stefana Mulę i Juliusza Marka. Po części oficjalnej rozpocznie się wieczór wspomnień, który poprowadzą przedstawiciele dwóch pokoleń harcerzy. Będą to wspomnienia druhów, fragmenty dokumentów i piosenki. Imprezę około godz. 20. zakończy harcerski krąg. Dodatkową atrakcją będzie wystawa fotografii i pamiątek harcerskich przygotowana przez harcmistrza Michała Oliwieckiego. Zaprezentuje on także fragmenty książki o harcerstwie, która zostanie niebawem wydana.
     Natomiast w niedzielę o godz. 11 zostanie odprawiona uroczysta msza św. w Katedrze we Fromborku, a o 12.30 wszyscy goście spotkają się we fromborskiej Harcerskiej Bazie Obozowej. Tam obejrzą film Stefana Muli „Operacja 1001 Frombork” oraz wezmą udział w spotkaniu wspominkowym przy kawie i herbacie.
     Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.
     - Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich, którzy czują się harcerzami. W końcu harcerzem jest się przez całe życie – dodają organizatorzy.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama