UWAGA!

Hordejuk pokieruje Sejmikiem, Brzezin pozostanie marszałkiem

 
Elbląg, Dzisiaj w Olsztynie odbyła się inauguracyjna sesja Sejmiku
Dzisiaj w Olsztynie odbyła się inauguracyjna sesja Sejmiku (fot. nadesłana)

Sejmikiem województwa warmińsko-mazurskiego pokieruje Bernadeta Hordejuk z Platformy Obywatelskiej. Ma 54 lata, pochodzi z Iławy, w jSejmiku jako radna zasiada od 2010 roku.

Bernadeta Hordejuk została wybrana na tę funkcję przez radnych dzisiaj podczas inauguracyjnej sesji w Olsztynie. Nowa przewodnicząca Sejmiku ma 54 lata, jest absolwentką Akademii Rolniczej w Szczecinie, ukończyła także organizację i zarządzanie sportem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz studia o kierunku audyt i kontrola wewnętrzna w Wyższej Szkole Biznesu i Administracji w Gdyni. Posiada tytuł menadżera sportu i mistrza zarządzania sportem. Była m.in. dyrektorem Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, Iławskiego Centrum Kultury, od 2011 roku jest doradcą-koordynatorem w Starostwie Powiatowym w Iławie.

  Elbląg, Bernadeta Hordejuk
Bernadeta Hordejuk (fot. Wikipedia)


       Przewodniczy również Radzie Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Od 2010 roku jest radną Sejmiku. 
       Zgodnie z ustaleniami rządzącej w regionie koalicji PSL i Koalicji Obywatelskiej, stanowisko przewodniczącego przypadło przedstawicielce PO (wspomnianej Hordejuk), PSL będzie miało swojego marszałka (pozostanie nim Gustaw Marek Brzezin) i jednego członka zarządu (kandydatką jest Sylwia Jaskulska). Pozostali członkowie zarządu mają wywodzić się z KO. Na giełdzie nazwisk, podaną przez „Gazetę Olsztyńską” znaleźli się: Miron Sycz z Górowa Iławeckiego, Marcin Kuchciński z Olsztyna, Jolanta Piotrowska z Giżycka i elblążanka Grażyna Kluge. PO nie zdecydowała jeszcze, kogo rekomenduje na te funkcje.
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Urzędnicze pasożyty.....
 • I co dla nas Elblążan "wystara" się pani emerytowana nauczycielka ?Chyba to nic nie liczący się głos, po prostu miejsce się zapełniło.
 • macie cepy wybieraliście w wyborach tych samych. Elbląg pozostanie dziadostwem bagiennym. Marszałek ma siedziec w Elblągu a nie to niech w*****a nie wtraca sie w sprawy Elbląga.
 • Jak długo będzie dotowany bankrut szymany lotnisko. Nie daje rady upadek i won.
 • Cała prawda o Leonardzie Krasulskim, czytaj: kod. elblag. pl
 • Szkoda, że komentujący nie mają pojęcia czym jest Sejmik Wojewódzki oraz jego organy wykonawcze, w tym Marszałek. Widać też, że niektórzy nie rozróżniają pewnych funkcji (czym innym jest Marszałek i Zarząd Wojewódzki, a czym innym Przewodniczący Sejmiku). Stąd często komentarze są dziwaczne wręcz śmieszne, chociaż ta niewiedza nie pobudza do tego śmiechu, a raczej powoduje przerażenie. Po prostu mamy społeczeństwo o niskim poziomie wiedzy o państwie i prawie państwowym. Kiedyś w czasach PRL jeden z szefów pewnego przedsiębiorstwa na pytanie dziennikarza jaką ma załogę odpowiedział, że dobrą, bo słabo wykształconą. Widząc zdziwienie pytającego dokończył, nieukami łatwiej się kieruje. Czyżby ta sytuacja teraz nadal istniała?.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  4
  minmini(2018-11-23)
 • Szkoda ze wyborcy to masa ze słoma w butach. Oj będziecie wszyscy cienko śpiewali niech zaczną rządzić.
 • Chcielibyśmy dodać, że jest to zasługa naszego wodza i dobrodzieja, Wróbla
Reklama