UWAGA!

Husarzy roku 2005

Już po raz trzeci dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej generał Ryszard Sorokosz wręczył doroczne nagrody Husarza. Otrzymali je żołnierze ale i cywile, którzy na co dzień współpracują z wojskiem.

Pośmiertnie Husarzem uhonorowano dwóch żołnierzy, którzy polegli podczas misji stabilizacyjnej w Iraku: kaprala Andrzeja Zielke i kaprala Krystiana Andrzejczaka.
     Statuetki Husarza otrzymało też sześciu żołnierzy zawodowych, wśród nich dwóch generałów dywizji: Piotr Makarewicz, obecnie dyrektor Departamentu Kontroli Ministerstwa Obrony Narodowej, który w latach 1994-1997 był dowódcą dywizji oraz gen. dywizji Krzysztof Skarbowski, poprzednik obecnego szefa dywizji.
     Uhonorowani zostali także płk. Dariusz Wroński, dowódca 49 Pułku Śmigłowców Bojowych z Pruszcza Gdańskiego, ppłk. Jarosław Halicki, dowódca 14 Batalionu usuwania zniszczeń lotniskowych w Elblągu, ppłk. Janusz Szner, szef oddziału G-6 dowództwa 16 PDZ oraz st. sierż. szt. Waldemar Dziudziel, trębacz Orkiestry Garnizonu Elbląg.
     Kapituła nagrody Husarza postanowiła uhonorować też pięciu cywilów, którzy w szczególny sposób zasłużyli się wojsku. Są to Tadeusz Sobierajski, burmistrz Morąga; Stefan Mula, wieloletni elbląski filmowiec i fotografik, który od wielu lat dokumentuje życie wojska; Jan Skoczylas, dyrektor Przedsiębiorstwa Robót rogowo-Mostowych w Braniewie; Stanisław Śliwa z firmy Celstan z Kosakowa koło Gdyni oraz Ryszard Mytych, dyrektor przedsiębiorstwa budowlanego.
     
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Czy można wyjaśnienie za co nagrodzeni cywile np. Pan Ryszard Mytych ( nic do tego Pana nie mam , chciałem wiedzieć po prosu za co ... ) Pozdrawiam i gratuluje Nagrodzonym
Reklama