UWAGA!

II Liceum Ogólnokształcące bardziej akademickie

 
Elbląg, Prof. dr hab. Monika Boguszewicz-Kreft.
Prof. dr hab. Monika Boguszewicz-Kreft.

W piątek 26 października wykład prof. dr hab. Moniki Boguszewicz-Kreft pod tytułem „Nowe metody badań marketingowych” zainauguruje nowy rok akademicko-szkolny w II Liceum Ogólnokształcącym.

Szkoła od trzech lat współpracuje z uczelniami wyższymi w ramach autorskich klas uniwersyteckich i politechnicznych. Szczególnie intensywne i bardzo efektywne są zajęcia prowadzone przez pracowników naukowych Wydziału Biologii i Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. Od dwóch lat współpracuje z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku, poszerzając ofertę edukacyjną szkoły o zajęcia związane z ekonomią i bankowością. Pod nadzorem tej uczelni program Business English realizują dwie klasy II LO.
       – Taka współpraca pomaga młodzieży w podjęciu decyzji o dalszym kształceniu – przekonuje Agnieszka Antoniuk-Rumak, wicedyrektor II LO. To także możliwość poznania nowych metod nauczania.
       W inauguracji akademickiego roku wezmą udział między innymi dr Marcin Kalinowski, dziekan Wydziału Finansów i Zarządzenia WSB w Gdańsku oraz przedstawiciele uczelni wyższych współpracujących z II LO.
       – Tradycyjnie inauguracji Roku Szkolno-Akademickiego towarzyszy „Dzień z pasją”. Jest to projekt edukacyjny, w ramach którego proponujemy uczniom uczestnictwo w innowacyjnych zajęciach z przedmiotów i zagadnień, którymi się pasjonują – wyjaśnia Agnieszka Jurewicz, dyrektor II LO. – Są to warsztaty, ćwiczenia, laboratoria prowadzone przez wykładowców akademickich, nauczycieli i specjalistów w z różnych dziedzin, np. dziennikarzy, prawników, lekarzy, inżynierów, ekonomistów. Zajęcia odbywają się zarówno w szkole, jak i na terenie współpracujących z nami instytucji. Początek inauguracji roku akademickiego zaplanowano na piątek 26 października na godzinę 9.
      
      
Marek Nowosad, Rzecznik prasowy ZSO nr 2
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama