UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Informatycy na praktykach

Elbląg, Informatycy na praktykach

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu gości grupę niemieckich studentów informatyki. Przyjechali oni na praktyki w ramach europejskiego programu Leonardo da Vinci.

Czternastoosobowa grupa studentów z Walter-Eucken-Schule w Karlsruhe wraz z opiekunami będzie gościć w naszym mieście przez trzy tygodnie. Jak poinformowała nas Iwona Dwojacka z biura rektora PWSZ w Elblągu, od poniedziałku studenci uczestniczą w kursach w ramach Akademii Microsoft, prowadzonych przez elbląską uczelnię. W tym tygodniu odbędą się także jednodniowe warsztaty w Centrum Informatycznym Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej w Gdańsku (czwartek) oraz w Koncernie Energetycznym Energia w Elblągu (piątek).
     W kolejnych dwóch tygodniach studenci, oprócz kursów w PWSZ, odbędą dwudniowe praktyki w firmie Alstom Power oraz w Okręgowym Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym OPEGIEKA. Młodzi informatycy poznają m.in. zintegrowane systemy zarządzania przedsiębiorstwem lub miastem, system CAD/CAM, systemy dystrybucji, zarządzanie dużymi aglomeracjami miejskimi, działanie sieci Pionier. Ze wszystkich szkoleń i warsztatów uzyskają certyfikaty.
     Oprócz nauki niemieccy goście zwiedzą nasze miasto oraz okolice, pojadą do Trójmiasta, Malborka oraz Fromborka i Kadyn. Podczas pobytu towarzyszyć będą im elbląscy studenci informatyki, którzy już w październiku udadzą się do Niemiec na 15-tygodniowe praktyki w niemieckich firmach informatycznych, także w ramach programu Leonardo da Vinci.
     A to nie koniec współpracy elbląskiej PWSZ ze stroną niemiecką. - Krajowa Agencja Programu Leonardo da Vinci zakwalifikowała projekt przygotowany przez naszą uczelnię pt. „Nowa Europa - Mobilność Zawodowa Sektora IT” do dofinansowania w ramach Programu Leonardo da Vinci. W ramach projektu studenci PWSZ w Elblągu odbędą obowiązkowe praktyki zawodowe w dużych przedsiębiorstwach w południowych Niemczech - dodaje Iwona Dwojacka.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama