UWAGA!

Jacek Protas ponownie marszałkiem województwa

Elbląg, Jacek Protas ponownie marszałkiem województwa
fot. AD

Oficjalne wyniki wyborów samorządowych znamy już od tygodnia. Na inauguracyjnej sesji Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego radni wybrali Zarząd Województwa. Marszałkiem został Jacek Protas.

W pierwszym głosowaniu radni wybierali przewodniczącego Sejmiku. Został nim ponownie Julian Osiecki (PO). Powołano również wiceprzewodniczących. Pozostałe kluby w prezydium reprezentują: Edward Adamczyk (PSL), Artur Chojecki (PiS) i Andrzej Ryński (SLD).
       Główną częścią obrad był wybór Zarządu Województwa. Jedynym kandydatem na marszałka był Jacek Protas. Zdobył 23 głosy za i 5 wstrzymujących się. Funkcje wicemarszałków objęli Urszula Pasławska (27 głosów za, 1 wstrzymujący) oraz Jarosław Słoma (23 głosy za, 5 wstrzymujących). Ustawa o samorządzie przewiduje obecność w Zarządzie dwóch dodatkowych członków. Wybrani zostali Jolanta Szulc (23 głosy za, 1 przeciw, 4 wstrzymujące) oraz Anna Wasilewska (23 głosy za, 5 wstrzymujących).
       W wyniku listopadowych wyborów samorządowych w Sejmiku jest 14 przedstawicieli PO, siedmiu PSL-u, pięciu PiS i czterech SLD.
       Na konferencji prasowej przed sesją Sejmiku Jacek Protas, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w regionie oraz Adam Krzyśków, wiceprezes zarządu PSL na Warmii i Mazurach, poinformowali o utworzonej koalicji. – Zawarliśmy oficjalne porozumienie z Polskim Stronnictwem Ludowym, tym samym podtrzymaliśmy dotychczasową koalicję – mówił Jacek Protas. – Nie bez znaczenia był tu głos mieszkańców – oba ugrupowania zanotowały w tych wyborach wzrost poparcia w regionie. Platforma Obywatelska o 8 punktów procentowych, natomiast Polskie Stronnictwo Ludowe o 7,5 punktu.
       W Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego ustawowo zasiada 30 radnych.
      
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • No proszę to kolesie z SLD poparli kandydata PO a w Elblągu jakoś im kurna nie po drodze??Hym. .. to co my mamy robić bo ja już się gubię??No ale biorąc pod uwagę wyższość sejmiku również w naszym mieście poprę PO!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Członek SLD(2010-11-30)
 • Czyli dalej się nic nie ruszy w tym województwie :(
 • A młodzieżówka PO podaje się za SLD xD
 • ludzie blagam -- apeluje do wszystkich ktorym los miasta i mieszkancow nie jest obojetny!!!! n i e s l o n i n i e !!!!! dosc komuny na co dzien !!! chcemy pracy !!! chcemy zyc godnie !!!! dosc korupcji!!!!! wybudowal kolesiom port !!! wywalil forse na modrzewine !!!! oddal kolesiom za darmo gore chrobrego !!! polikwidowal zaklady pracy!!!! ile jeszcze wielkich zaslug ma ten stary???? ma plan i wizje zrobic z nas wiochmenow!!! zadluzyl miasto--wyczyscil nasza wspolna kase -- jestesmy na minusie --teraz ma plan wyprowadzic reszte unijnej kasy na swe pozalowania godne wizje !!!!--- jak dlugo dacie sie tak okradac ludzie !!!??? l u d z i e r a t u j m y t o m i a s t o !!! !! jeszcze jest szansa. .. . SMUTEK
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  SMUTNYSUM(2010-11-30)
 • na jednej stronie dwa Protasy i cztery Słoniny. .. .litości.
Reklama