UWAGA!

Jak on gra w szachy!

 
Elbląg, Jak on gra w szachy!

- To mój największy sukces i spełnienie marzenia z dzieciństwa - tak Igor Janik podsumował swój wynik na mistrzostwach świata w szachach juniorów, które odbyły się w Porto Carras w Grecji. A trzeba przyznać, że wynik elblążanina jest imponujący. Igor to wicemistrz świata w szachach szybkich i klasycznych.

Szachowe mistrzostwa świata juniorów odbywały się w greckim Porto Carras pod koniec października. Polskę reprezentowało 18 zawodników, w tym Igor Janik z Elbląga. I to on odniósł największy sukces.
       - Udało mi się wywalczyć drugie miejsce zarówno w szachach szybkich, jak i klasycznych - przyznaje 18-latek. - Jak do tej pory to moje największe osiągnięcie, no i spełnienie marzenia z dzieciństwa.
       Jednak łatwo nie było.
       - Były ciężkie momenty - przyznaje Igor Janik. - Zacząłem bardzo dobrze, miałem 4 punkty na 4 partie. Niestety, w piątej grałem z jednym z faworytów turnieju i przegrałem. Musiałem znowu zacząć wygrywać. Udało się, mimo, że grałem z największą gwiazdą Rosji. Wygrałem i pozbawiłem go medalu (uśmiech).
       Igor jest uczniem klasy maturalnej w I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu. Planuje studia na Uniwersytecie Warszawskim. Czy naukę ciężko pogodzić z treningami szachowymi?
       - Czasami jest ciężko, ale jeżeli zaplanuję swój dzień, wiem, co chcę robić, to da się wszystko połączyć - zdradza przepis na sukces.
       Dziś (2 listopada) Igorowi Janikowi sukcesu gratulował prezydent Elbląga Witold Wróblewski: - Bardzo się cieszę, że elblążanie są w czołówce. Życzę, by twoja pasja dalej się rozwijała.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama