UWAGA!

Jak się zachować w przypadku zagrożenia terrorystycznego

 Elbląg, Spotkanie z nauczycielami i szkolenie dotyczace zachowań w sytuacjach terrorystycznych,
Spotkanie z nauczycielami i szkolenie dotyczace zachowań w sytuacjach terrorystycznych, fot. nadesłana

Policjanci z elbląskiej komendy przeprowadzili zajęcia w Młynarach i w Milejewie na temat zagrożeń terrorystycznych. Zajęcia dotyczyły tego jak należy zachowywać się w przypadku zaistnienia lub podejrzenia aktu terrorystycznego np. w szkole. Łącznie w dwóch spotkaniach wzięło udział ponad 50 osób z placówek oświatowych.

Działania są zainicjowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które przygotowało informatory zawierające wskazówki, jak zachować się w przypadku wystąpienia zagrożenia o charakterze terrorystycznym. Wzmocnienie wiedzy społeczeństwa o tego rodzaju zagrożeniach to jedno z głównych założeń „Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015 – 2019”. Oprócz poradników władze miasta stołecznego Warszawa oraz Komenda Stołeczna Policji przygotowały film pt.: „Wtargnięcie napastnika do szkoły”. Zawiera on wskazówki dla pracowników placówek oświatowych, jak zachować się w podobnych sytuacjach oraz zasady alarmowania o zagrożeniu uczniów i nauczycieli. Wiele ukazanych w filmie zagadnień było na bieżącą komentowane przez policyjnych negocjatorów z elbląskiej komendy, wśród nich byli: nadkom. Agnieszka Bielewicz-Piechowiak, asp. Jarosław Lewczuk oraz nadkom. Marek Cieślak.
       Szkolenie jest skierowane do przedstawicieli wszystkich placówek oświatowych, w tym przedszkoli, szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz uczelni wyższych. Charakter szkoleń jest kaskadowy, więc w tym przypadku specjaliści przekazują wiedzę osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w danej placówce. Oni z kolei szkolą swoich pracowników, następnie dzieci i młodzież
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • - Jeśli to możliwe oddalić się z miejsca zdarzenia; - jeśli nie to gleba i leżymy (czasami trzeba udawać martwego); - jeśli to możliwe nie nawiązywać kontaktu wzrokowego z terrorystami; - jeśli nie to wykonywać posłusznie ich polecenia aby poczuli się "Panami" sytuacji (to usypia ich czujność); - poruszamy się powoli ale zdecydowanie, nie wkładamy rąk do kieszeni, nie podchodzimy samowolnie do drzwi i okien, nie śmiejemy się, nie udajemy bohatera (tacy idą na pierwszy odstrzał), nie ukrywamy żadnych telefonów oddajemy posłusznie (to nie film z hollywood), liczymy ilość terrorystów, staramy się obserwować który z nich dowodzi (to nie ten który będzie najgłośniej krzyczał i wydawał polecenia), obserwujemy jaką i ile posiadają broni i najważniejsze czy mają materiały wybuchowe na sobie jeśli nie jest szansa na uratowanie życia jeśli zauważymy że mają na sobie kamizelki z mat. wybuchowym możemy zacząć powoli składać rączki i odmawiać paciorek :)
 • Przypominają mi się dawne czasy, jak w szkole był taki przedmiot "przysposobienie obronne" i wpajano nam, że jak pieprznie bomba atomowa, to należy się położyć nogami w kierunku wybuchu i nakryć białym prześcieradłem :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Machupichcę(2016-02-12)
 • prima aprilis zagrozenie terrorystyczne w milejewie????? jaja se robicie?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  poszukiwanyzywylubmartwy(2016-02-13)
 • Terroryści z Al Quaidy czy ISIS tylko marzą aby przeprowadzić zamach terrorystyczny w Młynarach lub Milejewie, gdzie nawet fale radiowe UKF nie dochodzą;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Dobresobie(2016-02-14)
 • Czyli waszym zdaniem ludzie mieszkający w Milejewie czy Młynarach nie mają prawa poruszać się po Polsce, Europie czy świecie ? płytkie myślenie prezentujecie uważając ze tego typu szkolenia dotyczą ściśle miejsca w którym się odbywają oj ubodzy ubodzy w rozum jesteście.
Reklama