UWAGA!

Jedna doba – pięć zdarzeń drogowych

 
Elbląg, Jedna doba – pięć zdarzeń drogowych

Zmęczenie,roztargnienie, brak ostrożności podczas wykonywania manewrów – to przyczyny wczorajszych (11 października) zdarzeń drogowych. Ponadto pogarszające się warunki atmosferyczne oraz szybko zapadający zmrok negatywnie wpływają na koncentrację kierowców. .

Tylko wczoraj policjanci pracowali na miejscach pięciu zdarzeń drogowych. Na szczęście żaden z uczestników nie odniósł poważnych obrażeń. Spośród przyczyn tych niebezpiecznych sytuacji funkcjonariusze wskazali na brak należytej ostrożności podczas cofania, niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu oraz zmęczenie kierowcy. W ostatnim przypadku mężczyzna może mówić o naprawdę dużym szczęściu. 29-latek zasnął za kierownicą, wypadł z jezdni i wpadł do przydrożnego rowu.
       Policjanci przypominają, że wszyscy uczestnicy dróg powinni dostosować swoją jazdę do zmieniających się warunków pogodowych. Opady deszczu, leżące na poboczu liście powodują, że nawierzchnia asfaltowa staje się śliska. W połączeniu z nadmierną prędkością może to doprowadzić do stworzenia zagrożenia zarówno dla kierującego jak i dla innych uczestników dróg. Policjanci apelują o rozważną jazdę za kółkiem. Kierowco myśl, przewiduj- wolniej znaczy bezpieczniej!
      
      
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama