UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Już dziś zapisz dziecko do dobrej szkoły

2012-01-11
09:00
Już dziś zapisz dziecko do dobrej szkoły

Opinię o wysokim poziomie nauczania szkoły kształtuje autorytet kadry pedagogicznej, wymagania stawiane uczniom, stopień przygotowania do dalszego etapu kształcenia oraz wysoka zdawalność egzaminów zewnętrznych. O tym dlaczego warto zapisać dziecko do Liceum Akademickiego w Elblągu opowiada pani Anna Fall, dyrektor ZSA.

- Jesteśmy szkołą prywatną, ale z uprawnieniami szkoły publicznej. Oznacza to m.in., że realizowany program nauczania jest taki sam jak w szkołach publicznych. Priorytetem dla nas będzie przygotowanie ucznia do dalszego etapu kształcenia i osiągania przez niego jak najwyższych wyników na egzaminach zewnętrznych (dla licealistów najważniejszy jest oczywiście egzamin maturalny). Naszym dodatkowym atutem jest to, że patronat nad Zespołem Szkół Akademickich objęła Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna. Poprzez ścisły związek szkoły z uczelnią uczniowie będą mogli uczestniczyć w wykładach akademickich prowadzonych przez profesorów i wykładowców EUH-E. Dzięki temu będą mieli wyjątkowe możliwości poszerzania wiedzy i rozwijania swoich naukowych zainteresowań. Ponadto uczniowie korzystać będą z Biblioteki Akademickiej, pracowni komputerowych (jeden komputer na jednego ucznia), sal wykładowych i dydaktycznych. Do dyspozycji uczniów zostaną oddane nowoczesne, w pełni multimedialne klasy wyposażone w tablice interaktywne oraz rzutniki multimedialne. Pomoce dydaktyczne jakimi będzie dysponować szkoła, umożliwią efektywną realizację procesu kształcenia.
       Jako jedyna szkoła w Elblągu już od klasy pierwszej Szkoły Podstawowej oferujemy bezpłatne dodatkowe godziny nauki języka angielskiego. W I klasie Gimnazjum i Liceum - kurs 120 godzin/rok. Zajęcia będą odbywać się w grupach 11 osobowych, dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny i będą umieszczone w planie lekcji uczniów. Zajęcia prowadzić będzie lektor języka angielskiego, doświadczony w pracy z dziećmi i młodzieżą. Zajęcia obejmują kształcenie i rozwijanie wszystkich sprawności językowych (mówienie, pisanie, czytanie i słuchanie). Myślę, że jest to bardzo dobra propozycja. Rodzic nie będzie musiał zapisywać dziecka na dodatkowe płatne zajęcia w szkołach językowych, gdyż będą one się odbywać w naszej szkole.
       Szkoła stawiać będzie uczniom wysokie wymagania. Ukończenie ZSA wymagać będzie od ucznia systematycznej pracy, samodzielności i rzeczywistego zainteresowania nauką – mówi pani Anna Fall. - Celem nadrzędnym Liceum Akademickiego jest jak najlepsze przygotowanie młodzieży do egzaminu maturalnego i podjęcia nauki na wyższym etapie kształcenia. Program nauczania i wychowania, zgodny z obowiązującym prawem oświatowym, będą realizować w naszej szkole wykwalifikowani i doświadczeni elbląscy pedagodzy ze stopniem nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego jak również nauczyciele akademiccy. W naszej szkole będziemy stawiać na jakość, a to oznacza, że kadra pedagogiczna musi być świadoma zwiększonych oczekiwań ze strony inwestujących w naukę rodziców i uczniów. Nauczyciel powinien wymagać w równym stopniu od ucznia i od siebie oraz sprostać ambitnym oczekiwaniom ucznia zdolnego i chcącego się uczyć – dodaje dyrektor.
       Fundamentem ZSA jest jedność nauczania i wychowania, zaangażowanie nauczycieli posiadających odpowiednie wykształcenie i ich skoncentrowanie przede wszystkim na budowaniu sieci działań umożliwiających wszechstronny i harmonijny rozwój każdego ucznia, według jego indywidualnych potrzeb możliwości, niesieniu pomocy każdemu uczniowi, by osiągnął sukces, propagowaniu i rozwijaniu idei uczestnictwa w olimpiadach i konkursach przedmiotowych.
       Szkoła średnia ma znaczący wpływ na wybór przyszłej drogi życiowej. Dlatego w programie wychowawczym wyraźnie określamy obowiązki, które powinien wypełniać każdy uczeń. Do takich obowiązków należą również te najprostsze, tj. systematyczne uczęszczanie do szkoły, punktualność, przygotowanie do lekcji. Wydawać się może, że są to sprawy oczywiste, które można pominąć. Otóż, właśnie odpowiedzialne wykonywanie prostych i podstawowych obowiązków szkolnych jest niejednokrotnie bardzo trudne dla ucznia. Ta trudność jest często przyczyną niepowodzeń i kłopotów. Nie ma takiego pracodawcy, który tolerowałby spóźnianie się do pracy, absencję czy lekceważenie powierzonych obowiązków. Zdecydowanie więc podkreślamy w programie szkoły znaczenie programu wychowawczego i jego wpływ na kształtowanie sylwetki absolwenta Liceum Akademickiego. Program szkoły skierowany jest do tych uczniów i kandydatów, którzy chcą rozwijać swoje uzdolnienia i zainteresowania, są gotowi podjąć duży wysiłek, aby osiągnąć dobre wyniki w wybranej dziedzinie wiedzy. W ciągu trzech lat absolwent naszego Liceum powinien osiągnąć bardzo dobre wykształcenie ogólne stanowiące intelektualną podstawę do zdania matury i do podjęcia wybranych przez siebie studiów wyższych.
      
       Co wyróżnia Zespół Szkół Akademickich w Elblągu:
       - prywatna szkoła posiadająca uprawnienia szkoły publicznej;
       - solidne przygotowanie do egzaminów zewnętrznych (sprawdzianu po szkole podstawowej,
         egzaminu gimnazjalnego i maturalnego);

       - wykwalifikowana, przyjazna uczniom kadra pedagogiczna;
       - sale przystosowane dla 6-latków;
       - niewielka ilość uczniów w klasie – 20 osób w pierwszej klasie Szkoły Podstawowej,
         22 osoby w pierwszych klasach Gimnazjum i Liceum;

       - pracownie komputerowe wyposażone w nowoczesny sprzęt , jeden komputer dla jednego ucznia;
       - nowoczesne i dynamiczne środowisko nauczania - klasy wyposażone w tablice interaktywne,
         nauczanie przy pomocy programów multimedialnych;

       - w cenie czesnego gratis – dwa razy w tygodniu - dodatkowe zajęcia z języka angielskiego;
       - stołówka szkolna serwująca zdrowe, świeże i smaczne posiłki;
       - bezpłatna opieka w świetlicy szkolnej w godz.: od 6.45 do 18.15;
       - patronat Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej;
       - wykłady akademickie dla uczniów;
       - wybrane zajęcia prowadzone przez kadrę akademicką;
       - nowoczesny budynek szkoły położony w centrum miasta, z dala od ruchliwych i niebezpiecznych ulic;
       - monitoring przed budynkiem szkoły oraz na jej terenie.
      
       Siedziba szkoły znajduje się w budynku EUH-E przy ul. Lotniczej 2 w Elblągu. Szczegółowe informacje dotyczące szkoły i rekrutacji dostępne są stronie internetowej www.zsa.elblag.pl, w sekretariacie szkoły czynnym codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 lub pod numerem telefonu 55 239 38 98 lub 512 54 28 76.
      
--------------- Reklama --------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl