UWAGA!

Już prawie wszystkie

 
Elbląg, Już prawie wszystkie
(fot. WS)

Kolejne parkomaty obsługujące Strefę Płatnego Parkowania (SPP) w Elblągu zostały przystosowane do obsługi Elbląskiej Karty Miejskiej (EKM). Za wyjątkiem dwóch urządzeń (przy ul. Lotniczej i przy ul. Kumieli) wszystkie parkomaty w SPP mogą obsługiwać kartę miejską.

Przypomnijmy, że Elbląska Karta Miejska jest jednocześnie nośnikiem elektronicznych biletów okresowych komunikacji miejskiej (dekadowych, miesięcznych, 30-dniowych, semestralnych) a także uprawnień do bezpłatnych przejazdów oraz elektroniczną portmonetką, umożliwiającą korzystanie z promocyjnych cen na jednorazowe przejazdy komunikacją miejską, a także pozwalającą na wnoszenie opłaty za korzystanie z postoju w SPP.
       Dzięki przystosowaniu parkomatów do obsługi kart miejskich, doładowaną EKM można wnosić opłatę za korzystanie z miejsca postojowego. Zaletą tego rozwiązania jest to, że nie trzeba martwić się o drobne. Ponadto parkomaty umożliwiają doładowanie elektronicznej portmonetki na EKM przez całą dobę, w każdym dniu tygodnia.
      
       Zobacz, jak to działa
      
Wystarczy położyć EKM na oznaczonym polu parkomatu, a następnie za pomocą klawiatury wybrać jedną z dwóch opcji: „parkowanie” lub „doładowanie karty”. Po wybraniu opcji „parkowanie” również za pomocą klawiatury należy wybrać czas postoju i następnie zatwierdzić wybór. Wydrukowany bilet parkingowy należy umieścić w widoczny sposób za przednią szybą samochodu.
       Natomiast po wybraniu opcji „doładuj kartę”, konieczne jest wniesienie wybranej przez użytkownika kwoty, która zasili elektroniczną portmonetkę na EKM, i zatwierdzenie operacji przyciskiem „zatwierdź”.
      
       EKM
      
Imienne EKM, a także EKM na okaziciela, można uzyskać w Centrum Obsługi Klienta przy ul. Czerwonego Krzyża 2. Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18, w sobotę od 10 do 13.30. Imienne EKM wydawane są po wypełnieniu wniosku i wniesieniu kaucji w wysokości 10 zł (osoby uprawnione do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Elblągu zwolnione są z obowiązku wnoszenia kaucji).
       EKM na okaziciela dostępne są tylko po wniesieniu kaucji. Można je uzyskać także w punktach doładowania kart:
       – przy ul. Ogólnej (przy centrum handlowym),
       – budynku dworca PKS (od strony pętli autobusowej),
       – na Placu Słowiańskim,
       – Punkcie Obsługi Klienta przy ul. Browarnej 90,
       – kiosku przy ul. Płk Dąbka (przy przystanku autobusowym od strony ul. Gwiezdnej),
       – kiosku przy ul. Ogólnej (przy pętli autobusowej i tramwajowej),
       – kiosku przy ul. Królewieckiej (przy przystanku autobusowym w kierunku do ul. Fromborskiej),
       – kiosku przy ul. Nowowiejskiej (przy przystanku autobusowym),
       – pawilonie handlowym przy ul. Grottgera 71 (przy przystanku autobusowym w kierunku do ul. Grunwaldzkiej).
      
       Więcej informacji na stronie www.zkm.elblag.com.pl, a także pod numerami telefonów: 55 239 37 92 (COK) lub 55 230 79 00 (ZKM w Elblągu).
      
Michał Górecki, referent ds. marketingu i komunikacji społecznej ZKM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • póki mamy takiego prezydenta nie kupie karty i nie dam grosza do parkomatu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Merc_S(2012-01-31)
 • Oto, dla czego duże koncerny każą nam zwykłym 'zjadaczom chleba" ciągle kupować i kupować , nawet gdy nie jest nam potrzebne.Przykład;żarówka. Zobacz film: www.youtube.com
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zanim kupisz, pomyśł(2012-01-31)
 • A te ekrany wyświetlajace czas, godznę i nr linii powiny chyba byc umieszczone wyżej na przystankach
 • Nie kupię żadnej karty wiejskiej i nie bedę stawiał w płatnych SPP. Jeźdżę rowerem i skuterem wiec mam na was wyje. .. e. Sami sie taplajcie w tym gów. ie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  avo cado(2012-01-31)
 • Niestety wszyscy przedsiębiorcy i osoby zatrudnione w strefie prywatnej, pracują na tych wszystkich urzędasów. Czy to są nieroby w urzędzie miejskim, skarbowym, izbach skarbowych czy w ministerstwach w warszawce. Zastanówcie się ludzie ile jest tych wszystkich urzędów i instytucji, a tam masa obżerających się ciastami i żłopiących kawę obiboków. Połowa tych stanowisk w ogóle nie powinna istnieć, a wtedy kraj miał by pieniądze dla uczciwych obywateli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Żyjcie za swoje(2012-01-31)
 • Urzędnicy na bruk!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  żyjcie za swoje(2012-01-31)
 • Ja mam kartę, ale nie przykładam do kasownika, na znak protestu zmuszania emerytów i niepełnosprawnych do jej "kupowania'. A jak sie kanar przyczepi zasadzę mu kopa w d. .. pę i tak nie bedę kasował. Wpadaja kanary do tramwaju, autobusu i sprawdzają bilety nie mając pzy tym identyfkatora na wierzchu, jak wymagają przepisy. Urządzaja "polowanie na pasażera", latając po całym pojeżdize, bez czytników oczywiścieCo na to ZKM?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Alojzy(2012-01-31)
 • Ponieważ komendant straży miejskiej podpowiedział wcześniej (w którymś z wywiadów), że nie mają uprawnień do karania kierowców na podwórkach, więc śmiało wjeżdżam tam, gdzie parkują mieszkańcy (w końcu ja też nim jestem). Polecam wszystkim takie rozwiązanie. Nadmienię, że uczciwie płacę podatki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczciwy(2012-01-31)
 • De bile z UM, a nie można zrobić możliwość opłacania kartą zbliżeniową, tak po prostu jak na całym cywilizowanym świecie????? Trzeba takimi kosztami komplikować sobie życie? Kartę ma praktycznie każdy, no może poza jednym Panem Jarkiem :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Grzesiu why?(2012-01-31)
 • Na początku myślałam, że EKM to dobra rzecz. Teraz już wiem, że tylko utrudnia życie. Kilka razy zdarzyło mi się, że jak cymbał stałam przesuwając kartą po czytniku i nie kasowało mi biletu mimo że karta została "zauważona" przez czytnik. Również kilka razy przy wysiadaniu nie nabiło mi z powrotem 20 groszy mimo kilku krotnych prób, no ale wiadomo jak trzeba wysiadać to odpuszczę sobie te 20 groszy aczkolwiek można tak w nieskończoność i większa sumka sie zbierze. Człowiek tylko stoi i się denerwuję, że te urządzenia nie działają najlepiej. ..
 • czytam te wszystkie wypowiedzi że karta nie działa i po prostu nie mogę uwierzyć - mam ją już kilka m-cy i ANI RAZU nie zdarzyła mi się podobna sytuacja. za każdym razem wszystko było OK, obojętnie czy był to krótki przejazd (za 2 zł) czy dłuższy (2,20) czy przesiadkowy (2,80 lub 3 zł). kilka razy za szybko machnąłem kartą przed kasownikiem i należało to powtórzyć (3 sygnały i na wyświetlaczu "sprawdź kartę" czy coś podobnego). jak dla mnie jest po prostu wygodne i tańsze i szczerze polecam :)
 • A może przystosują parkomaty do wydawania reszty. przeciez gruba kasa zostaje dla nich za nie wydawanie reszty to celowe. przyjezdni nie muszsą posiadać karty miejskiej to oczywiste.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prowkkf(2012-01-31)
Reklama