UWAGA!

Kacper i Baśka z Podlasia

Fundacja Koński Zdrowie wzbogaci się o dwa nowe konie - Baśkę i Kacpra - z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

- Podlaski Oddział Straży Granicznej likwiduje patrol konny - mówi Zygmunt Obrycki, prezes Fundacji. - Ogłosili więc konkurs dla stowarzyszeń podobnych do naszego, by któremuś te konie ofiarować. Wybrano nas. Z ciekawości zapytałem, dlaczego akurat nas. Bo jesteście sprawdzeni i wiarygodni.
     Przed rokiem bowiem Fundacja dostała już jednego konia z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej - Chana, który przechodził wtedy na „końską” emeryturę. Szukano mu miejsca, gdzie znajdzie opiekę. Sposób, w jaki Fundacja zaopiekowała się Chanem, znalazł uznanie funkcjonariuszy Straży Granicznej.
     Chan jest stary, używany jest tylko do prac pomocniczych, natomiast Kacper i Baśka to konie w pełni sił - będą służyły do rehabilitacji i innych zajęć.
     - Dzięki jednej z elbląskich firm nawet transport koni będzie za darmo - cieszy się Zygmunt Obrycki. - Jedziemy po nie 31 sierpnia.
     Z prezesem Fundacji Końskie Zdrowie Zygmuntem Obryckim rozmawiała Marta Hajkowicz:
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Super sprawa.
 • Tak z ciekawości zapytam. Zna ktoś tego Obryckiego? Miał ktoś z nim do czynienia? Ja kiedyś miałem okazję, zupełnie niekomunikatywny człowiek, nie powinien mieć do czynienia z młodzieżą i dziećmi w szczególności jako trener, rehabilitant. Za to reszta ekipy z końskiego zdrowia jest naprawdę fajna. Pozdrawiam
 • ttta chana już dawno zyga sprzedał, baśke używa do wyrównywania padoku, biedna po jednym okrążeniu jest spocona, a robi kilkanascie. kacper, astmatyk, chodzi po 3 jazdy -. - dalej dawajcie mu koniki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tfgyhtgfyhtf(2012-05-24)
Reklama