UWAGA!

Kaczyński zna kandydata

Elbląg, Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (fot. Damian Matwiejczyk).

- Pakt stabilizacyjny z Samoobroną i Ligą Polskich Rodzin nie musi obowiązywać w przypadku wyborów samorządowych - twierdzi prezes PIS Jarosław Kaczyński, który był w piątek w Elblągu.

W czasie piątkowej konferencji prasowej w Elblągu lider Prawa i Sprawiedliwości wykluczył jednak lokalne czy regionalne koalicje z SLD. - Wybory samorządowe to jest sprawa zupełnie specyficzna i w żadnym kraju układy zawierane centralnie nie przekładają się automatycznie na układy samorządach – przypomniał Kaczyński. - Nie ma więc żadnego powodu, aby w Polsce było inaczej, tym bardziej, że nie mamy przecież struktury federalnej a tylko samorządy. Nie wykluczamy tutaj żadnych rozwiązań poza jednym - w żadnym razie nie będziemy wchodzili w układy z Sojuszem Lewicy Demokratycznej.
     W ostatnich wyborach parlamentarnych na Warmii i Mazurach zwyciężyła Platforma Obywatelska. Wybory prezydenckie w naszym regionie także wygrał kandydat tej partii. Politycy PiS liczą na wygraną w nadchodzących wyborach samorządowych. Co do Elbląga Jarosław Kaczyński jest dobrej myśli: - Przyjeżdżam tutaj m.in. dlatego, że nastąpił tu wielki postęp. W poprzedniej kadencji nie mieliśmy posła z tego okręgu, w tej chwili mamy dwóch posłów i senatora. W ostatnich wyborach prezydenta miasta nasz kandydat był w drugiej rundzie, ale przegrał. Mamy nadzieję, że tym razem wygra i jeszcze w tym roku prezydentem Elbląga będzie przedstawiciel naszej formacji politycznej czy też sojuszu, który stworzymy.
     Jarosław Kaczyński zapowiedział też, że powstanie szczegółowy program wyborczy Prawa i Sprawiedliwości dla Warmii i Mazur. - Sądzę, że będzie to atrakcyjny program, na pewno w niemałej mierze związany ze sposobem wykorzystania pieniędzy z Unii Europejskiej, bo to jest znacząca pomoc i jeśli będziemy potrafili ją dobrze wykorzystać, ten region powinien mocno na tym skorzystać - mówił prezes PiS. - Jest także kwestia, która odnosi się tylko do wschodniej części tego województwa. Myślę o nowym programie dla tzw. ściany wschodniej, z którego ta część Warmii i Mazur będzie korzystać.
     Szef PiS zapewnił, że jego partia dysponuje kadrami, które w razie wygranej będą w stanie przejąć ster władzy w samorządach. - Prawo i Sprawiedliwość jest organizacją tworzoną w sposób bardzo ostrożny. Znamy doświadczenia AWS-u i wiemy, jak się kończy zbyt gwałtowne rozbudowywanie partii. Zresztą, to było doświadczenie także drugiej strony - SLD, dlatego nasze szeregi w tej chwili są dość ograniczone - przyznał. - Mamy jednak możliwość - i chęć - ściągania ludzi spoza naszych szeregów. Jestem natomiast przekonany, że akurat w Elblągu znajdziemy wśród nas kogoś, kto będzie dobrym kandydatem na prezydenta. Ja to nazwisko znam, ale jest zbyt wcześnie, aby o nim mówić.
     Mówi prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński:
     
     
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No i odgrzeją -Czesława.
 • Myśle że nie beda odgrzewali Czesława. Są inni np. Jurek Wilk a jeszcze lepiej Pruszak.
 • Wydaje się, że ten ostatni. Młody, dobrzy wykształcony, sprawdzony jako radny, mówi w miarę rozsądnie, popiera opcję Jarka, a przede wszystkim jest bardzo pro-Maybachowski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zaplutymoher(2006-02-13)
 • Moim zdaniem to chyba Jurek Wilk, bo był szefem sztabu w wyborach parlamentarnych, jest szefem ich klubu i ma duże doświadczenie samorządowe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2006-02-13)
 • prosze zwrócić uwage na,,ostrożne rozbudowywanie partii,, józek stalin też to robił ostrożnie.... gejów jest więcej niz kilka osób. tragiczne jest to iż nie geje dają sie robic w koło( krzywe koło to jajo). pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  BEZPODPISU(2006-02-13)
 • BEZPODPISU, widzę że doskonale znasz te metody i rozpoznajesz je w lot, pewnie masz także praktyke.
 • Może wystawią kandydaturę Słoniny, on teraz bezpartyjny fachowiec i taki niezastapiony.
 • Jak widać z enuncjacji Prezesa rządy PIS w województwie podobnie jak i w całym kraju mają polegać na rozdawnictwie i przejadaniu pieniędzy unijnych.Co będziemy przejadać jak skończy się kadencja Jarosława i nic już nie zostanie do rozdania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Piotruś(2006-02-13)
 • Poczucie humoru elblążan nie opuszcza i jest to symptom powstawania przeciwciał obronnych na zbrzydzenie życia publicznego jakie od kilku miesięcy jest Polakom serwowane przez tak zwany układ stabilizacyjny. Najbliższe wybory samorządowe będą swego ważnym testem dla społeczności lokalnych czy potrafią się obronić przed fundamentalizmem narodowo katolickim, czy też jego fala połączona z chorobliwą nienawiścią spłynie z góry na dół. Żarty się skończyły, tylko uczestnictwo masowe elblążan może zrównoważyć wpływy ulubionego przez PiS radia i telewizji.Pozostanie w domach oznacza zgodę lub kapitulację. Nadchodzi czas w którym podpisanie się swoim nazwiskiem będzie swego rodzaju bohaterstwem – do czego zachęcam wszystkich elblążan – Stefan Rembelski
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  StefanRembelski(2006-02-13)
 • To jest prawdziwy bohater
 • A ta Pani na zdjęciu też jest z PIS-u. Przecież w latach 1994-1998 jako radna Elbląga wspierała układ z SLD. Ta Pani głosowała nad wyborem Pana W. G. Dziewiałtowskiego na prezydenta miasta. Proszę sprawdzić w biurze Rady Miejskiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  RadnyzPO(2006-02-13)
 • do sic;faktycznie cyryl jak cyryl ale metody. poznać swojaka.pozdrawiam i zyczę zdrowia na emeryturze. a tak serio walczymy by walczyć, ale jutro może być .....futro no nie ??? z miasta uciekają ludzie z wizją i umiejetnościami- zostają byle jacy z pretensjami do ludzi i losu. nic nie zależy od pracy tylko układów i w pisie również. a miało już być inaczej.(inaczej pewnie zrozumieliśmy). mimo tego jestem optymistą- może młodzi co zdziałają ??? od posłów dietetycznych i radnych uchowaj nas losie. zdrówka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  BEZPODPISU(2006-02-13)
Reklama