UWAGA!

Każdy przeżywa takie zawody

  Elbląg, Każdy przeżywa takie zawody
(fot. AD)

Płaska ściana, wystające elementy i ciągłe napięcie całego ciała. Gdzie postawić stopę? Jak złapać, żeby nie spaść? Uczestnicy II Amatorskich Zawodów Wspinaczkowych musieli wykazać się zręcznością i niemałą odwagą podczas wykonywania zadań. Zobacz fotoreportaż

II Amatorskie Zawody Wspinaczkowe odbyły się w miniony weekend (29-30 września) w IV Liceum Ogólnokształcącym. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach- junior, light oraz masters.
       – Wspinanie to tzw. ogólnorozwojowa dyscyplina sportu, która rozwija człowieka od palców u nóg kończąc na palcach u rąk. Ponadto trzeba tutaj dużo myśleć, kombinować, po to, żeby pokonać kolejną trudność. To kulturalny sport, nie ma tu przemocy, agresji, to także sport rodzinny – wyjaśniał Tomasz Kończak, jeden z organizatorów. – Nasze amatorskie zawody różnią się od profesjonalnych zawodów sportowych. Jesteśmy otwarci na wszystkich, nawet na tych, którzy pierwszy raz przyjdą na ściankę. To fajny sposób spędzania wolnego czasu. Każdy chciałby przejść te trasy jak najlepiej, każdy przeżywa takie zawody. Widziałem zasmucone miny, ponieważ coś nie wyszło, dlatego mamy trzy trasy i dwie dodatkowe konkurencje, żeby w sumie każdy mógł się sprawdzić w każdej dziedzinie.
       Jak zawody podobały się elblążanom biorącym w nich udział?
       – W zawodach biorę udział po raz pierwszy, ale na ściankę przychodzę niemal od roku. W tym sporcie najbardziej podoba mi się to, że jest to sport ogólnorozwojowy, dzięki niemu mam lepszą kondycję, ale też i mam większą pewność siebie – mówiła pani Ania, która wzięła udział w zawodach razem z synem Antosiem. – Fajne jest to, że znikają wszystkie problemy, jestem tylko ja i ta ściana. A najlepiej jakby były to skały. Mój syn także się wspina, razem uczęszczamy na zajęcia.

 


       – Są wyznaczone trasy do których nie można przygotować się wcześniej. Kiedy przychodzisz na ściankę wspinaczkową wspinasz się po prostu na sam szczyt. A tutaj są ułożone trasy, które są dość trudne. Być może przydałaby się magnezja dla wszystkich, dzięki temu ręce by się nie ślizgały – mówiła Agnieszka.
       Finał zawodów został rozegrany w niedzielę i pozwolił wyłonić zwycięzców.
       Dzieci do lat 9: 1. Oliwier Yildiz, 2.Gabriel Łapieś, 3. Antoni Arlik, Dzieci do lat 10: 1. Bartosz Kończak, 2. Bernard Czyż, 3. Martyna Berk. Kat. Light – kobiety: 1. Marta Drzeżdzon, 2. Anna Arlik, 3. Agnieszka Bekisz. Kat. Light – mężczyźni:1. Szymon Sękowski, 2. Jakub Sylwestrzak, 3. Jakub Paradowski. Kat. Masters – Kobiety: 1. Anna Pontus, 2. Paulina Olender, 3. Aliya Pushkar. Kat. Masters – mężczyźni: 1. Grzegorz Olszewski, 2. Łukasz Zabłocki, 3. Krystian Radzewicz.
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama