UWAGA!

Kino Światowid w Paryżu

Elbląg, Natalia Klonowska, kierownik kina Światowid, reprezentowała Elbląg w Paryżu
Natalia Klonowska, kierownik kina Światowid, reprezentowała Elbląg w Paryżu (fot. nadesłane)

W miniony weekend zakończyła się w Paryżu 15. międzynarodowa konferencja Europa Cinemas. Do jej sieci należy kino Światowid. W tym roku w konferencji wzięło udział około 700 osób z całego świata, oprócz krajów europejskich również z Brazylii, Kolumbii, Ekwadoru, Japonii, Kosowa, Indii, Izraela, Singapuru, Macedonii.

- Konferencja jest dorocznym spotkaniem osób związanych z branżą filmową i pracujących w instytucjach, które należą do sieci Europa Cinemas – mówi Natalia Klonowska, kierownik kina Światowid, uczestniczka konferencji. - kładzie się w niej nacisk przede wszystkim na promocję kina europejskiego oraz edukację filmową dzieci i młodzieży.
       Konferencję otwierał francuski Minister Kultury Frederic Mitterrand. Uczestnicy brali udział w wielu panelach dyskusyjnych. Prezentowano dokonania poszczególnych krajów w zakresie promocji kina europejskiego.
       - Bardzo interesujące były szkolenia z marketingu i promocji kina przy wykorzystaniu nowych mediów, przede wszystkim Internetu, np. promocji na popularnych portalach społecznościowych – dodaje obecna również na konferencji Magdalena Czarnocka, kierownik Gabinetu Dyrektora CSE „Światowid”.
       Podczas konferencji wręczono nagrody kinom za popularyzację filmów europejskich, przede wszystkim tych adresowanych do dzieci i młodzieży. Gości konferencji zaproszono na film „Pina” w 3D Wima Wendersa. Rozdanie nagród i pokazy filmowe miały miejsce w prestiżowym, nobliwym kinie Balzac na Polach Elizejskich w niezwykłej scenerii starego kina.
       - Nie zabrakło polskich akcentów – mówi Natalia Klonowska - Piotr Borys z Departamentu Kultury i Edukacji Parlamentu Europejskiego mówił o polskich dokonaniach w zakresie kształtowania kultury filmowej i planach na przyszłość, zaś Maciej Jakubczyk ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty - o sukcesie programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Polsce. Nasze kino kolejny rok i to z dużym sukcesem realizuje ten program, co podczas spotkania zostało mocno podkreślone.
      
Anna Kleina, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • WIELKIE GRATULACJE dla dynamicznej i kreatywnej Pani kierowniczki Natalii Klonowskiej, która ma ogromny wkład w sukcesy Kina Światowid. Życzymy dalszych sukcesów!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Marcin Stępkowski(2010-11-23)
  • dobra rzecz, trzeba sie pokazywac. jedna uwaga. .pani autorko, Kosowo i Macedonia sa w Europie, prosze bezmyslnie nie przepisywac glupot z internetu.
Reklama