UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • @Zen - Co ty chłopie piszesz za głupoty?!!! jaka susza jaka cała europa? jacy zagraniczni producenci?!! jesteśmy w Polsce to po pierwsze po drugie system nawadniania jest zaniedbany przez ROLNIKÓW!!! studnie trzeba budować bo jak byś chciał podlać 20-30 hektarów? konewką??? może 100 cystern ma przyjechać?!!! piszecie głupoty i wprowadzacie ludzi w błąd! technologia produkcji jest niezmienne od setek albo od tysięcy lat taka sama nasiono w ziemię woda i pielęgnowanie do wyrośnięcia. a co zmieniło się coś? może teraz kury dają kwadratowe jajka a ziemniaki rosną na drzewach?!!! ale myślenie małostkowych ludzi z Polskim obywatelstwem! Weźcie się za robotę a nie bzdury piszecie!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  12
  ElbląskiRagnar(2019-05-24)
 • Jak to jacy zagraniczni? Niemcy, Francja, Holandia, Hiszpania, stamtąd pochodzi wiele warzyw sprzedawanych w Polsce. Np pomidory, ogórki cxy cebula. Truskawki. Proste świat jest globalny i handel i rynki też? A co do melioracji. To rolnicy płacili grubą kasę spółkom wodnym na meliorację a większość rowów głównych jest przy drogach i to do skarbu państwa należy ich konserwacja, podobnie jak rowów gdzie jest ziemia należąca do ANR. Poza tym na bardzo wielu działkach nie ma rowów i nie ma skąd pociągnąć wody w razie suszy. Ja mam swoje studnie i nie narzekam. A rowy są utrzymane. Natomiast na słabych glebach, podczas suszy rowy niewiele pomogą, bo i w rzekach i jeziorach jest niski stan wody, tak jak było z Kanałem Elbląskim. Głupoty to Ty piszesz. Zmieniło się wiele i technologia też, jak już Ci mówiłem koszty pracy wzrosły, ceny maszyn po wejściu do UE skoczyły o ponad 100% już masz jakie koszty wzrosły. Koło 2000 roku za zbiór lubianki truskawek płacili 1zł to dawało 3-4 zł na godzinę pracy, dzisiaj nikt nie chce zbierać za 2,5 zł/lubianka do tego w tym roku doszło obowiązkowe ubezpieczenie pracowników to dodatkowy koszt ok 150 zł/ osoba miesięcznie, trzeba też zapewnić każdemu napoje i toaletę, a kilkadziesiąt czy kilkaset lat temu nikt takimi sprawami się nie zajmował. A o tym debilnym myśleniu to chyba o sobie mówisz, powiedz też o tym hiszpańskim czy niemieckim rolnikom jak u nich jest susza, że mają debilne myślenie, albo że nie chcą u nich szparagów i truskawek zbierać. A za robotę to Ty się weź posiej sobie pietruszkę. Marchew i posadź ziemniaki, to będziesz miał swoje tanie, a jak nie to za zywność będziesz płacił jeszcze więcej. Z przyczyn, o których pisałem. Środki ochrony roślin i nawozy paliwo też od lat 90 podrożały kilkukrotnie, a taki koleś jak Ty twierdzi, że cena paliwa od lat 90 nie wzrosła w latch 90 litr ropy byl po 1 zł. A litr mleka też. Dzisiaj litr mleka to 1,3 zł, a litr paliwa rolniczego 4,3. A części do mazyn zamienne? Wszystko podrożało, bo place w fabrykach też zdrożały. Proste. Śmieszne jest to, że tacy jak Ty tego nie kapują.
 • Typowy elbląski the bill
Reklama